fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kominek w domu – tradycyjna czy nowoczesna forma?

Kominki są idealnym rozwiązaniem do  salonów. Można wybrać tradycyjną formę w postaci wbudowanego kominka opalanego drewnem lub nowoczesne propozycje, w  których wykorzystuje się specjalne wkłady.

kominek
kominek

Kominki umieszczone są najczęściej w reprezentatywnych miejscach, gdzie stanowią element zdobniczy jak również użytkowy. Często bowiem służą również do ogrzewania pomieszczeń. Mogą być umiejscowione również w strefie dziennej na parterze, w tym przypadku położone są w centralnej części tego pomieszczenia na granicy z kuchnią. Niektóre osoby  decydują się na kominek narożny. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Tradycyjne kominki z cegły

Tradycyjne wersje kominków to modele z cegły. Jest to solidny materiał budowlany, który długo utrzymuje ciepło. Oprócz  walorów praktycznych, cegła ładnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrza. Bardzo dobrze ceglany kominek komponuje się z jasnymi, gładkimi ścianami. Cegła dodaje ciepła każdemu wnętrzu, sprawia że staje się ono przytulniejsze. Oczywiście  może mieć różnorodne kolory w zależności od danej aranżacji

Najczęściej do budowy kominków wykorzystuje się cegły pełne, posiadają one dużą wytrzymałość mechaniczną i odporność na wysokie temperatury. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Nowoczesne odsłony kominków

Nowoczesne kominki projektuje się zgodnie z współczesnymi trendami. Zazwyczaj przyjmują proste bryły, które pasują do różnorodnych wnętrz. Najczęściej ogień widzi się z jednej, z dwóch a nawet trzech stron. Kominki te wyposażone są w specjalne wkłady. Wśród nich wyróżniamy kominkowe wkłady powietrzne, które przybierają różnorodne formy kształtów oraz wykończenia. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo popularne okazują się modele narożne. Frontalne miejsca wykańcza się różnymi materiałami, może to być marmur, piaskowiec, granit lub kafle. Popularny jest także motyw cegły. Wszystko zależy od charakteru danego miejsca.

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com