fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kominek jako element wyposażenia wnętrza

Wnętrze i wystrój pomieszczeń w których mieszkamy mają bardzo duży wpływ na to, jak się czujemy. Nasze otoczenie może nas pozytywnie nastrajać, zachęcać do działania, bądź tłamsić i negatywnie oddziaływać na naszą psychikę. Nie bez powodu ludzie dbają o malowanie ścian czy elementy dekoracyjne. Lubimy ładnie mieszkać, w estetycznych miejscach czujemy się po prostu dobrze. Planując wystrój swojego domu czy mieszkania warto pamiętać o ciepłej atmosferze, dzięki której będziemy mogli w pełni się odprężyć. Co nam w tym pomoże? Kominek. (testy uprawnienia budowlane 2021)

Kominek: podstawowe informacje

Rodzaje kominków

Kominek jest niezwykle wdzięcznym elementem wyposażenia wnętrz. Ma walory nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim ogrzewa nasz dom. Jeśli zdecydujemy się na montaż kominka z płaszczem wodnym, rozprowadzimy ciepłe powietrze po całym domu. W dużych domach coraz bardziej popularne są natomiast kominki z otwartymi paleniskami. W takich sytuacjach trzeba jednak zadbać o przewód kominowy dymowy. Zajmie się on odprowadzaniem dymu, co uchroni nas od zatrucia czadem. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Kominek: sprzątanie

Pył czy popiół, które są skutkiem palenia w kominku warto usuwać na bieżąco, najlepiej po każdym użyciu. Aby ułatwić sobie sprzątanie, warto zainwestować w specjalny odkurzacz. Nie jest on bardzo drogim urządzeniem; możemy na ten cel przeznaczyć kilkaset złotych. Niestety, komfort zawsze ma swoją cenę. Jednak samo siedzenie przed kominkiem i wpatrywanie się w ogień, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem wieje i pada, jest bezcenne. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Kominek a drewno

Myśląc o kominku nie sposób też nie wspomnieć o drewnie opałowym. Warto zdecydować się na drewno bardzo dobrej jakości, przede wszystkim należy jednak pamiętać o paleniu drewnem suchym. Używanie drewna mniej lub bardziej wilgotnego powoduje wiele dymu i niszczy przewód kominowy. Mokre drewno jest oczywiście tańsze, jednak palenie nim w kominku może przyczynić się do poniesienia o wiele większych kosztów. Z tego względu nie warto korzystać z kominka w sposób, w jaki nie zostało to określone. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com