fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kominek do salonu

Kominek  to idealny dodatek do salonu. Dzięki niemu można uzyskać odpowiedni klimat, przytulność w mieszkaniu.

Większości  kominek kojarzy się z ceglaną budowlą,  obecnie modne są ostatnio nowoczesne modele kominków, które mają niebanalną obudowę. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Kominek do salonu
Kominek do salonu

Niektóre modele kominków wkomponowują się odpowiednio w ścianę. Zazwyczaj jest to geometryczna zabudowa z płyty g-k. W ten sposób ściana jest urozmaicona, a my uzyskujemy dodatkową ozdobę.

Nowoczesny kominek nie zajmuje dużo miejsca, a znajduje się w salonie i pełni funkcje estetyczne, jak również użytkowe. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne kominki, które sięgają aż do połaci dachu. Jest to budowla masywna, konkretna, w której palenisko jest trochę wycofane, znajduje się w wyciętej w słupie wnęce. (pytania na egzamin ustny do uprawnień

Różnorodne odsłony nowoczesnych kominków

Wiele osób decyduje się również na nowoczesne kominki narożne, które posiadają spore przeszklenia. Kolejnym rozwiązaniem jest palenisko kominka w kształcie podłużnego prostokąta, które posiada dwustronne przeszklenia. W ten sposób pięknie prezentuje się ogień, obok można umiejscowić półeczkę na drewno. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Trochę ekstrawagancji w nowoczesnym salonie

Ciekawą propozycją kominka jest kominek futurystyczny, który posiada bardzo nowoczesny kształt. Jest to wiszący kominek stalowy, który występuje w centralnej dwustronnej wersji. Mocuje się go w suficie, posiada dość podłużną, nieco poszerzoną formę na końcu. Jest to bardzo odważna i ciekawa propozycja. Dla osób praktycznych dedykuje się kominek gazowy z trzema szybami, które tworzą przyjemny klimat. Płomień ognia widać dokładnie z różnych punktów salonu . Ta ekologiczna propozycja pozwala nadać wnętrzu przyjemnego charakteru. (pytania na egzamin ustny do uprawnień

Większość kominków posiada z jednej lub kilku stron szyby. Innowacyjną propozycją są kominki z otwartym paleniskiem. Posiadają one ochroną siatkę, która pozwala pozostawić bezpiecznie kominek bez opieki. Modele te są adresuje się do osób, które chcą stworzyć niepowtarzalne klimatyczną wersję w swoim domu. Jest on opalany  drewnem. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com