fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kolejowe obiekty budowlane a uprawnienia

Uprawnienia na kolejowe obiekty budowlane , to jedno z dwóch możliwych wyjść, gdy interesuje nas specjalizacja inżynieryjna kolejowa. Możemy wybrać sterowanie ruchem kolejowym bądź wspomnianą już specjalność dotyczącą kolejowych obiektów budowlanych. W tym wpisie przybliżymy charakterystykę tej drugiej. (testy uprawnienia budowlane)

Uprawnienia nieograniczone łączne

Aby posiadać nieograniczone uprawnienia na obiekty kolejowe w łącznym zakresie (to znaczy do projektowania i kierowania pracami budowlanymi), musimy mieć dyplom magistra budownictwa lub transportu. Następnym krokiem jest odbycie praktyki przy projektowaniu, która trwa rok. Praktyka wykonawcza trwa w tym przypadku półtora roku. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Kolejowe obiekty budowlane a uprawnienia nieograniczone oddzielne

Aby otrzymać nieograniczone uprawnienia tylko do projektowania, po ukończeniu studiów magisterskich na budownictwie lub transporcie musimy odbyć po roku praktyki projektowej i wykonawczej. Do wyłącznego kierowania pracami budowlanymi potrzebujemy dyplomu magistra budownictwa bądź transportu oraz półtorarocznej praktyki. W przypadku ukończonych studiów inżynierskich na wspomnianych kierunkach, praktykowanie trwa aż 3 lata. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Uprawnienia ograniczone łączne

Łączne uprawnienia na obiekty kolejowe w ograniczonym zakresie otrzymamy, gdy jesteśmy inżynierami budownictwa lub transportu. W takiej sytuacji praktyka zawodowa, jaką musimy odbyć, trwa rok na placu budowy oraz rok podczas prac projektowych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Uprawnienia ograniczone oddzielne

Ograniczone uprawnienia do projektowania uzyskamy posiadając dyplom inżyniera transportu lub budownictwa oraz gdy odbędziemy po roku praktyki projektowej i wykonawczej. Gdy staramy się o ograniczone uprawnienia do kierowania pracami budowlanymi, powinniśmy ukończyć studia dotyczące budownictwa lub transportu i praktykować na budowie przez półtora roku. W przypadku bycia technikiem lub mistrzem w odpowiednim zawodzie wymiar praktyki zawodowej wynosi 4 lata. (nauka do uprawnień architektonicznych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com