fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kim jest i czym się zajmuje projektant budowlany?

Jednym z uczestników procesu budowlanego jest projektant. Projektant to osoba, która posiada niezbędne uprawnienia budowlane w stopniu ograniczonym lub nieograniczonym. Osoba ta musi być także zdolna do samodzielnego stworzenia projektu obiektu budowlanego. Należ pamiętać również o tym, że projektant musi widnieć na liście samorządu zawodowego. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Zadania uczestników procesu budowlanego

Każdy uczestnik procesu budowlanego ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Również projektant musi wykonywać swoją pracę zgodnie z przepisami i normami technicznymi, a także Prawa Budowlanego.

Aby jednak jego obowiązki były możliwe, projektant musi być osobą wysoce zorganizowaną. Dbanie o jakość i bezpieczeństwo prac, a także dbałość w wykonywaniu swoich obowiązków, to cechy, jakimi powinien wyróżniać się dobry i rzetelny projektant. (programy do uprawnień budowlanych)

Projektant budowlany a uprawnienia

Uprawnienia budowlane projektanta mogą zostać przyznane w różnych specjalnościach. Do specjalności takich zalicza się między innymi specjalność mostową, drogową, architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną czy telekomunikacyjną. Ważny jest także stopnień przyznanych uprawnień. Mogą być one w stopniu ograniczonym bądź nieograniczonym. (uprawnienia architektoniczne)

Zawód projektanta a obowiązujące przepisy

Projektant w swoim zawodzie musi przestrzegać wszystkich panujących norm i przepisów. Należy do nich na przykład tworzenie projektów budowlanych. Projekty budowlane muszą jednak zostać wykonane nie tylko zgodnie z wytycznymi inwestora. Projekt musi spełnić wszystkie wymogi warunków zabudowy i zagospodarowania przestrzeni, a projekt przez niego wykonany musi spełniać wymagania architektoniczno-budowlane. Ochrona zdrowia i zasady bezpieczeństwa to kwestie, o których zatroszczenie także odpowiada uczestnik procesu budowlanego. ( materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Oprócz projektu, projektant ma za zadanie prowadzić dokumentację techniczną, która ściśle wiąże się z nadzorem autorskim przez niego sprawowanym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com