fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Jakie kolory najbardziej inspirują?

Kolory ścian mają duży wpływ na samopoczucie człowieka, który przebywa w danym pomieszczeniu. Mogą wpływać na nasze uczucia, emocje, nastroje, mogą relaksować lub pobudzać do działania. Warto poznać ich właściwości zanim zdecydujemy się na coś konkretnego.

Jakie kolory najbardziej inspirują
Jakie kolory najbardziej inspirują

Dobór koloru do pomieszczenia

Warto przemyśleć jaki kolor ścian powinien znajdować się w danym pomieszczeniu.

Niewątpliwie w sypialni pożądane są kolory relaksujące np. odcienie błękitu, biały, kremowy, kolory miętowe, delikatne róże. Sprzyjają one odpoczynkowi i relaksowi, wyciszają. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Wiele osób lubi kolory naturalne. Są to błękity, odcienie brązu i kremu. Bardzo dobrze komponują się z wieloma innymi kolorami można, je również zestawiać kontrastowo.

Jakie kolory dodają energii i pobudzają?

Warto pamiętać, iż kolor czerwony, pomarańcz, to kolory, które dodają energii i pobudzają. Przy takich barwach raczej nie odpoczniemy, możemy jednak naładować swojej siły. należy uważać z kolorem czerwonym, ponieważ jest to barwa agresywna i może zbyt mocno nas pobudzać. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Wiele osób decyduję się na różnego typu kontrast, to jest zestawienia pastelowych barw z mocnymi kolorami np. granatem, grafitowym czy nawet czarnym.

Jeżeli jest to jeden element, czy ściana w takim kolorze, może to bardzo podkreślić charakter wnętrza i uzyskamy ciekawą kompozycję. Wszystko trzeba jednak robić z rozmysłem. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Jeżeli sami nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, warto skorzystać z podpowiedzi architektów wnętrz i kolorystów. Można również zainspirować się czasopismami wnętrzarskimi, które ukazują gotowe, atrakcyjne projekty. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Barwy posiadają przeróżne odcienie. Przykładem jest biel która tak naprawdę posiada wiele różnych tonów. Wystarczy rozejrzeć się w sklepie z farbami i zorientujemy się, że dany kolor ma naprawdę wiele odsłon. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawe efekty wizualne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com