fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nie da się ukryć, że wraz z nowymi możliwościami pojawiają się potencjalne zagrożenia. Przykładowo spięciu mogą ulec instalacje elektryczne. Poza tym jesteśmy narażeni na działanie żywiołów, takich jak woda czy też ogień. Dlatego też już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni tego, jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej. Godnym uwagi jest fakt, że w szkołach wprowadzono tzw. edukację do bezpieczeństwa (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych). Dzięki temu dzieci nauczą się zachowań, które mogą okazać się przydatne. Jednakże również, a może przede wszystkim osoby dorosłe powinny wiedzieć jak zachować się w przypadku pożary lub jakiejś awarii.

W przypadku sytuacji kryzysowej

Siła pożaru

Oczywiście walka z żywiołem, to bardzo trudna sprawa. Istotnie, czasem w najmniej spodziewanym momencie może się coś zapalić, a mała iskra zmienić się w wielki pożar. Tutaj pojawia się panika, a często bezradność. Niekontrolowany wybuch płomieni, czyli pożar z pewnością może wprawić nas w osłupienie (programy do uprawnień budowlanych). Dlatego też tak ważna jest edukacja w tym zakresie, o której wspomniano powyżej.

Cztery zasady zachowania się w przypadku pożaru

Godnym uwagi jest fakt, że znajomość zasad właściwego zachowania się w sytuacji kryzysowej może uratować nam zdrowie, a nawet życie. Tutaj wyróżnia się cztery zasady, które należy zastosować w przypadku pożaru. Pierwsza kwestia dotyczy zabezpieczenia swoich dróg oddechowych. Można użyć do tego na przykład wilgotnego materiału (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). Drugą zasadą jest to, aby nie korzystać z widny, która jest tylko maszyną i może popsuć się w najmniej oczekiwanym momencie. Trzecia kwestia, to sposób poruszania się. Istotnie, powinniśmy iść blisko ścian, aby nie spadły na nas ewentualne niebezpieczne elementy. Czwarta zasada opiera się na nieotwieraniu okien. Może to znacznie pogorszyć sytuację, ponieważ tlen może jeszcze bardziej wzniecić ogień. Niestety zdarzają się sytuacje, kiedy jedynym wyjściem z sytuacji jest po prostu wyskoczenie z budynku.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Z pewnością w sytuacji kryzysowej uruchamia się w nas instynkt przetrwania. Jednak bardzo ważne jest pamiętanie o wyżej wymienionych punktach. Poza tym z nami mogą znajdywać się w danym pomieszczeniu inne osoby. Choć z pewnością może okazać się to trudne, to jednak warto upewnić się, że i one stosują się do wspomnianych czterech zasad. Konieczne jest również upewnienie się, że budynek opuściły wszystkie osoby (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Oczywiście, jeśli nie jesteśmy w stanie komuś pomóc, a wiemy, że wciąć znajduje się w środku – konieczne jest wezwanie pomocy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com