fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inżynier budowy –  Pierwszy etap pracy

Pierwszym etapem kariery zawodowej w branży budowlanej jest zdobycie uprawnień budowlanych, które umożliwiają podjęcie samodzielnych funkcji technicznych, takich jak projektowanie, kierowanie, wykonywanie nadzoru, rzeczoznawstwo. Do wykonywania pracy na tych stanowiskach konieczne jest doświadczenie zdobyte w trakcie praktyki na budowie.

 

Prestiż pracy

Prestiż w tym zawodzie wzrasta wraz z doświadczeniem, czyli liczbą i złożonością zaprojektowanych, kierowanych lub nadzorowanych, obiektów budowlanych. Wymagania stawiane inżynierom budownictwa rosną wraz z charakterem i wielkością obiektu budowlanego. Inwestor szuka innego specjalisty w przypadku budowy domku jednorodzinnego, a innego w przypadku budowy wieżowca czy mostu.

Inżynier budowy – Praca na etacie

Duże możliwości rozwoju ma na pewno inżynier pracujący na uczelni technicznej. Dokonując badań naukowych może zajmować kolejne szczeble drogi naukowej. Może też jako dr inż. budowlany prowadzić wykłady. Inżynierowie zatrudnieni w przedsiębiorstwach budowlanych mogą awansować na np. koordynatora produkcji, kierownika działu, kierownika budowy, kierownika zespołu budów, zastępcę dyrektora firmy.

Inżynier budowy – Własna działalność

Mogą też rozpocząć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi projektowe, inwestorskie lub w wykonawstwie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com