fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inspirujący styl romantyczny we wnętrzach

Styl romantyczny jest inspiracją dla wielu projektantów wnętrz. Wybierają go osoby lubiące otoczenie różnych bibelotów, kwiatów, koronek, dobrych tkanin, jak również osoby praktyczne, które mają wszystko uporządkowane i zorganizowane. Styl ten bowiem sprzyja relaksowi, dobremu samopoczuciu w domu, a to przecież jest najważniejsze. Tak więc dedykowany jest dla romantyków, ale również realistów, którzy chcą odpocząć w domowym zaciszu.

styl romantyczny we wnętrzach
styl romantyczny we wnętrzach

Styl romantyczny niekoniecznie musi wiązać się z bardzo dużą ilością ozdób, bibelotów i dekoracji. Warto we wszystkim zachować umiar. (testy 2019 uprawnienia)

Kolory panujące w stylu romantycznym

Najczęściej barwami łączącymi się ze stylem romantycznym są kolory pastelowe, kremy, biel, odcienie różu, fioletu, a nawet złotego. Kolory te można łączyć ze sobą w różnych konfiguracjach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

A jakie tkaniny?

Tkanina jakie wykorzystuje się w aranżacjach romantycznych to przede wszystkim tiule, materiały lekkie. Mogą to być ozdobne firanki, koronki, gipiury, tiule. Oczywiście warto pamiętać o umiarze w tych wszystkich dekoracja, ponieważ przesyt tkaninami może spowodować efekt przeciążenia. (testy uprawnienia architektoniczne)

Odpowiednie umeblowanie

Meble w stylu romantycznym zazwyczaj są w jasnych kolorach, często w bieli, czy  kolorze naturalnego drewna. Do takich aranżacji można wykorzystać meble rzeźbione, jak również proste w stylu minimalistycznym. Meble tapicerowane często posiadają np. motywy kwiatowe. W oknach nie może zabraknąć zwiewnych firanek oraz delikatnych zasłon. Delikatnym dodatkiem do wnętrz są wiklinowe kosze wypełnione kwiatami.

Wiele ozdób np. doniczki, czy pudełka można samodzielnie udekorować np. techniką decupage. Jest to prosta, a zarazem efektowna metoda zdobienia, wykorzystywana przez profesjonalistów i amatorów. W ten sposób można ozdabiać również meble.

Styl romantyczny nawiązuje swoim charakterem do wnętrz angielskich i francuskich. Niektóre elementy pochodzą również z vintage i boho. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com