fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Inspektorat nadzoru budowlanego

Z pewnością osoby budujące domy lub zajmujące się dewelopingiem dobrze znają powyższy inspektorat. Zwykle do kontroli dochodzi wówczas, gdy inspektor dostanie takie zgłoszenie. Jednak osoby, które przestrzegają przepisów prawa nie powinny obawiać się tej instytucji. Oczywiście wszelkie nieprawidłowości należy sprawdzić (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane). W takiej sytuacji inwestor nie może podważyć prawa do dokonania kontroli.

Inspektorat nadzoru budowlanego

Nadzór budowlany a konsekwencje prawne

Oczywiście inwestorzy, u których pojawił się nadzór i zostały stwierdzone nieprawidłowości starają się bronić przed sankcjami. Istotnie inspektor może nałożyć wysokie sankcje zwłaszcza, jeśli stwierdzi wiele nieprawidłowości. W takiej sytuacji nie ma jednak możliwości, aby ominąć przepisy oraz prawo budowlane (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). Ważnym aspektem jest to, że bardzo często nadzór inspektora jest naprawdę konieczny i pomocny. Działania inspektora mają bowiem na celu zapewnić ochronę i bezpieczeństwo osobom pracującym na budowie. Co więcej, chroniony jest również interes publiczny w szerokim tego słowa znaczeniu.

Kiedy sprawa może trafić do sądu?

Oczywiście nałożenie sankcji przez inspektora to jedno, ale czasem sprawę kieruje się do sądu. Dzieje się tak w przypadku dużych nadużyć i nieprawidłowości, które wykryje nadzór (uprawnienia budowlane). Istotnie takie działania znajdują się w zakresie kompetencji inspektora nadzoru budowlanego.

Z pewnością nie może dochodzić do sytuacji, aby obiekt był źle zabezpieczony. Narażenie na utratę zdrowia lub życia pracowników jest karalne. Należy również pamiętać, że organ nadzoru budowlanego potrafi prześwietlić każdy element związany z budową i wykryć wszystkie nieprawidłowości. W związku z tym należy bezwzględnie przestrzegać przepisów oraz prawa budowlanego (program na uprawnienia budowlane). Dzięki temu można szybko ukończyć prace i nie ponosić kar finansowych.

Niezapowiedziane kontrole

Istotnie inspekcja często jest niezapowiedziana. Takie działanie jest celowe, aby inspektor mógł znaleźć faktyczne nieprawidłowości na budowie. Okazuje się, że kontrole, które są zapowiedziane dają inwestorom czas, aby ukryć lub zamaskować pewne niedociągnięcia. Niemniej jednak zbyt częste kontrole są stresujące dla inwestorów (program egzamin uprawnienia 2019). Jeżeli natomiast wszystkie działania budowlane przeprowadza się zgodnie z przepisami, a pracownicy mają uprawnienia budowlane, to z pewnością nie ma się czego obawiać.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com