fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pierwsza część egzaminu

Test jednokrotnego wyboru jest pierwszą częścią egzaminu na zdobycie kwalifikacji. O tym, ile pytań będzie mieć, i jaki czas zostanie przeznaczony na jego rozwiązanie decyduje zakres i rodzaj specjalności kandydata.

Ile punktów zdobyć, żeby zaliczyć egzamin pisemny

Pisemna część egzaminu na uprawnienia

Kandydat przystępując do egzaminu na uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bądź projektowania, w ograniczonym jego zakresie, musi rozwiązać 45 pytań, z tego 32 pytania dotyczą ustawy Prawo Budowlane, 4 to pytania o postępowanie administracyjne, a 9 pytań dotyczy zasad BHP. Pozytywny wynik można osiągnąć udzielając 34 poprawne odpowiedzi i tym samym komisja zaliczy egzamin. Mistrz, chcący zdobyć kolejne uprawnienia, aby kierować robotami na budowie w ograniczonym zakresie, musi rozwiązać 45 pytań testowych. Czas trwania testu wynosi 70 minut. Aby komisja egzaminacyjna zaliczyła egzamin, należy zaznaczyć 34 poprawne odpowiedzi (testy 2021 uprawnienia).

Uprawnienia łączne i bez ograniczeń

Egzamin na uprawnienia łączne i bez ograniczeń składa się z 90 pytań, które należy rozwiązać w 135 minut. 63 pytania dotyczą prawa budowlanego i innych aktów, ustaw, 18 zasad BHP, a 9 zasad w postępowaniu administracyjnym. Kandydat zaliczy egzamin podając poprawne odpowiedzi na 68 pytań (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane).

Uprawnienia odrębne i bez ograniczeń

Kandydat starając się o uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi lub projektowania bez ograniczeń musi rozwiązać test składający się z 75 pytań (uprawnienia budowlane – egzamin). Czas na wykonanie wynosi 115 minut. 53 pytania dotyczą prawa budowlanego, rozporządzeń, aktów, 15 pytań zasad BHP, a 7 zasad w postępowaniu administracyjnym. Komisja wystawi pozytywną ocenę, jeśli kandydat odpowie poprawnie na 57 pytań. Warto przypomnieć, że łączny egzamin w ograniczonym zakresie wynosi 90 minut, i w tym czasie należy rozwiązać 60 pytań w formie testu. 42 pytania, to pytania o prawo budowlane i inne akty, 12 pytań dotyczą zasad BHP, a 6 pytań postępowania administracyjnego. Kandydat zaliczy egzamin, gdy zdobędzie przynajmniej 45 poprawne odpowiedzi (materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com