fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Ekologiczne rozwiązania w domu jednorodzinnym

W dobie wciąż drastycznie postępującego wyniszczenia planety, pojawia się coraz więcej rozwiązań ekologicznych. Rozwiązań, które wpływają nie tylko na stan kuli ziemskiej, ale także, a może i nawet przede wszystkim na nasze zdrowie.

Całe szczęście, budownictwo energooszczędne także stale pnie się w górę. Co więcej, jest też lepiej przyjęte oraz częściej i chętniej wybierane przez osoby, które zdecydowały się na budowę domu. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Ekologia a oszczędność

Być może tak duże zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami technicznymi w domach jednorodzinnych wynika między innymi z generowanych dzięki temu oszczędności. Poprzez wcielenie w życie niektórych rozwiązań, znacząco zmniejszają się ogólne koszty utrzymania budynku jednorodzinnego. Co więcej, proces budowy domu opartego na ekologicznych technikach nie odbiega znacząco od tego, gdzie zostaną wykorzystane rozwiązania tradycyjne. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych )


Panele słoneczne

Najbardziej popularną metodą oszczędności pieniędzy i ekologicznego podejścia do życia są oczywiście z dnia na dzień coraz bardziej popularne panele słoneczne. Szacuje się, że, dzięki ich wykorzystaniu w procesie budowy domu jednorodzinnego. energia pobierana przez jego użytkowników zmniejsza się aż o 50% od tej, która zostanie pobrana przy tradycyjnych źródłach energii. (egzamin na uprawnienia budowlane)

Jakie warunki należy spełnić, aby wyposażyć swój budynek w panele słoneczne? Najważniejszym czynnikiem jest brak załamań w bryle budynku. Jeżeli chodzi o pokrycie dachów, materiał do tego wykorzystany nie ma specjalnego znaczenia. Ważne jest, aby dach był dwuspadowy.

W przypadku decyzji o panelach słonecznych, należy pamiętać o innych rozwiązaniach ogrzewania. Grzejnik klasyczny można przecież zastąpić nagrzewnicą elektryczną lub też pompą ciepła. (uprawnienia budowlane 2020)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.