fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Poza egzaminem pisemnym, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane. Niemniej jednak jest on uważany za najtrudniejszą część w drodze do uzyskania uprawnień budowlanych (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Warto zatem rozpocząć naukę jak najszybciej i całkowicie zaangażować się w wypełnianie obowiązków podczas praktyki zawodowej.

Jakie tematy warto zgłębić?

Przede wszystkim należy skupić się na zagadnieniach związanych ze specjalnością wybraną przez kandydata. Niezwykle pomocne jest czerpanie wiedzy i umiejętności od starszych, doświadczonych kolegów. Warto zadawać pytania, ale i dokonywać samodzielnej analizy zagadnień (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). Szansę na zdanie egzaminu ustnego zwiększa dokształcanie się w zakresie aktualnie wykonywanych prac podczas praktyki zawodowej. Należy bowiem pamiętać, że zdecydowana większość pytań podczas egzaminu oscyluje wokół praktyki zawodowej.

Egzamin ustny a akta prawne

Istotnie, ważne jest również zapoznanie się z aktami prawnymi związanymi z daną specjalnością uprawnień budowlanych (uprawnienia budowlane – egzamin). Ilość wymaganych przez izbę akt jest bardzo obszerna, dlatego najlepiej skupić się przede wszystkim na tych, które dotyczą naszej specjalności.

Fundamentem do pozytywnego zdania egzaminu ustnego jest dokładna znajomość ustawy Prawa budowlanego. Natomiast pozostałe przepisy, rozporządzenia w sprawie warunków technicznych – wystarczy jedynie przejrzeć (testy 2019 uprawnienia). Dobrym rozwiązaniem jest sporządzenie spisu treści, co pozwoli na sprawne wyszukiwanie potrzebnych ustaleń podczas egzaminu.

Literatura branżowa

Warto, aby osoby podchodzące do egzaminu ustnego czytały publikacje branżowe oraz książki techniczne. W literaturze branżowej można bowiem odnaleźć wiele zagadnień związanych z praktyką. Jest to przydane przede wszystkim dla osób, których zakres praktyki zawodowej był wąski i ograniczony. Wąski zakres praktyki mógł być spowodowany na przykład tym, że w danej firmie zajmowano się wyłącznie robotami ziemnymi.

Komisja egzaminacyjna zadaje podczas egzaminu pytania z całego zakresu danej specjalności (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu). W związku z tym tłumaczenie, że nie miało się styczności z danymi zadaniami podczas praktyki zawodowej jest bezcelowe.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com