fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin ustny- pytania

Osoba zdająca egzamin ustny może mieć zadanych od 4 do 10 pytań. To oczywiście zależy od rodzaju i zakresu uprawnień, które wybrał kandydat. Komisja kwalifikacyjna odpowiedzialna jest za przygotowanie pytań. Każdy zestaw do każdej specjalności, każdego rodzaju i każdej specjalizacji uprawnień różni się miedzy sobą zakresem znajomości odpowiednich przepisów. (akta prawne na uprawnienia budowlane )

Kandydat podczas egzaminu losuje jeden z podanych zestawów pytań. Zespół egzaminacyjny może przydzielić od 0 do 5 punktów za udzieloną odpowiedź. To ile znajdzie się pytań w danym zestawie zależy od rodzaju uprawnień. Dla każdej specjalności jest przydzielona taka sama ilość. Tak więc jeśli staramy się o uprawnienia bez ograniczeń do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi dostaniemy 8 pytań. Mamy 60 minut, by udzielić na nie odpowiedzi. Łącznie możemy zdobyć 40 punktów, do zaliczenia wystarczy 27. Uprawnienia bez ograniczeń łącznie do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, bądź bez ograniczeń w jednej specjalności, zaś w zakresie ograniczonym w innej mają w zestawie 10 pytań. Czas pozostaje taki sam czyli 60 minut. Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 50, a zalicza 34. Uprawnienia do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie zawierają 6 pytań. Tak więc możemy zdobyć 30 pkt., lecz do zaliczenia potrzebne jest 20. Czas to też 60 minut. I ostatni rodzaj czyli uprawnienia łączne do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w ograniczonym zakresie, zestaw ma 8 pytań, na które mamy 60 minut. Maks pkt. to 40, natomiast zalicza 27. (testy 2019)

Termin egzaminu ustnego

O dacie egzaminu ustnego dowiadujemy się niedługo po napisaniu egzaminu ustnego, ponieważ testy sprawdza się natychmiastowo. (program na uprawnienia na komputer). Wyniki wywiesza się na tablicy, a następnie ustala się konkretny termin egzaminu ustnego. Dotyczy to każdej specjalności i każdego zakresu uprawnień budowlanych oddzielnie. (program na uprawnienia w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com