fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane: wprowadzenie

Zarówno czas, jak i liczba pytań na egzaminie pisemnym zależy od tego, o jakie uprawnienia budowlane zamierzamy się ubiegać. I tak jak w przypadku nieograniczonych, łącznych uprawnień egzamin trwa aż 135 minut, tak egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane jest znacznie krótszy. Wszystkie związane z tym kwestie są oczywiście zawarte w odpowiednich przepisach. (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane: co przed nim?

Pytania, z którymi zmierzymy się podczas egzaminu pisemnego pochodzą z bazy pytań. Przed nami test jednokrotnego wyboru, gdzie tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Co też ciekawe, egzamin rozpoczyna się o tej samej godzinie w każdej okręgowej izbie inżynierów budownictwa. Testy są sprawdzane w trybie natychmiastowym na miejscu, stąd też wyniki pojawiają się zaraz po egzaminie. Wtedy też dowiemy się, jaki jest termin egzaminu ustnego. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Łączne ograniczone uprawnienia budowlane

Egzamin pisemny na uprawnienia w zakresie łącznym, bez względu na specjalizację, zawiera zawsze 60 pytań. 35 pytań dotyczy prawa budowlanego i przepisów z nim związanych, z czego 15 z nich pyta o przepisy techniczno-budowlane. 15 następnych zadań dotyczy wybranej przez nas specjalności. Pozostaje też 5 pytań z kodeksu postępowania administracyjnego oraz 5 z przepisów BHP. Egzamin trwa 90 minut, a żeby go zdać, musimy uzyskać co najmniej 45 poprawnych odpowiedzi. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Ograniczone uprawnienia budowlane do projektowania lub kierowania pracami

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane do projektowania lub kierowania pracami budowlanymi składa się z 45 pytań. 25 zadań dotyczy prawa budowlanego i powiązanych przepisów a 12 z nich skupia się na przepisach techniczno-budowlanych. 12 pytań pyta o wybraną przez kandydata specjalność. 5 kolejnych dotyczy zakresu przepisów związanych, a 3 ostatnie kodeksu postępowania administracyjnego. Egzamin w takiej postaci trwa 70 minut. Do jego zaliczenia potrzebujemy minimum 34 prawidłowe odpowiedzi. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com