fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Kto wyznacza datę egzaminu na uprawnienia budowlane?

Zasady przeprowadzania egzaminów na uprawnienia budowlane regulują przepisy, które znajdują się między innymi w Prawie Budowlanym. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami egzamin taki odbywa się dwa razy w roku – w sesji letniej oraz w sesji zimowej. Termin i godzina egzaminu są takie same dla każdego z okręgów komisji kwalifikacyjnej. Wyznaczenie daty jest obowiązkiem Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Podanie terminu egzaminu do wiadomości publicznej

Kiedy data jest już wyznaczona, następnym krokiem będzie podanie jej do wiadomości publicznej. Musi to nastąpić nie później niż na 90 dni przez egzaminem. Jeśli zaś chodzi o samych egzaminowanych, dostaną oni list polecony z wszystkimi niezbędnymi szczegółami kwestii organizacyjnych egzaminu. List musi zostać doręczony na minimum 30 dni przed dniem testu pisemnego na uprawnienia budowlane. (testy 2020)

Zmiany związane z nowym rozporządzeniem dotyczącym uprawnień budowlanych

„Rozporządzenie w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie” – tak nazwano dokument stworzony w związku z nowelizacją prawa budowlanego. Przepisy w nim zawarte zaczęły obowiązywać 7 maja 2019 i wniosły zmiany w przepisach Prawa Budowlanego, a także w samym procesie nabywania uprawnień budowlanych. Przede wszystkim od tego momentu wszystkie regulacje związane z warunkami nabycia uprawnień budowlanych znajdą się w przepisach Prawa Budowlanego. Fakt, że wszystkie przepisy znają się w jednym miejscu, jest dużym ułatwieniem.

Ciekawostkę stanowi również fakt, że proces zdobywania uprawnień budowlanych został dostosowany do regulacji wynikających z Prawa o Szkolnictwie Wyższym. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Najważniejsza zmiana wynikająca z wyroku sądu

Najważniejszą jednak zmianą, która wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest ta o uprawnieniach kolejowych. Przed decyzją o wprowadzeniu zmian uprawnienia kolejowe dzieliły się one co prawda na specjalności, ale jedynie w rozporządzeniu o samodzielnych funkcjach technicznych. Z dniem obowiązywania rozporządzeń specjalność kolejowa dzieli się na dwie różne profesje również w Prawie Budowlanym. ( egzamin na uprawnienia budowlane )

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.