fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Egzamin na uprawnienia budowlane sanitarne

Oczywiście egzamin na uprawnienia budowlane sanitarne składa się z dwóch części. Pierwsza to egzamin pisemny, który składa się z testu jednokrotnego wyboru. Z kolei drugą stanowi egzamin ustny. Istotnie pytania, które mogą pojawić się w teście są jawne i można znaleźć je na stronach internetowych izb. Ich zakres obejmuje przepisy prawne regulujące proces budowlany oraz związane z nimi zagadnienia. Choć pytań jest ok.1500,  to jednak warto znać je wszystkie. Istotnie zwiększa to szansę na uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Jeżeli ktoś nie jest w stanie zapoznać się z taką ilością, powinien zaznajomić się przynajmniej z treścią 1000 pytań.

Egzamin na uprawnienia budowlane sanitarne

Egzamin ustny

Jak wiadomo powyższy egzamin jest kolejnym etapem, który należy zdać, aby uzyskać uprawnienia budowlane. Istotnie egzamin ustny może odbyć się w tym samym dniu, co egzamin pisemny. Wszystko zależy jednak od liczby kandydatów (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Jeżeli chodzi o zestawy pytań,  to bardzo różnią się one od siebie. Ważnym aspektem jest to, że głównie skupiają się na zagadnieniach technicznych i umiejętności wykorzystywania wiedzy technicznej w praktyce.

Normy oraz akty prawne

Z pewnością należy pamiętać, że wiele pytań dotyczy polskich norm. Jednakże dużym ułatwieniem jest to, że zdający mogą korzystać podczas egzaminu z dostępnych na sali aktów prawnych oraz norm. Natomiast trzeba uwzględnić tutaj czas, którego jest niewiele (program z aktami na uprawnienia budowlane). Warto zatem zaznajomić się wcześniej z aktami i normami, aby wiedzieć, gdzie ich szukać. Podczas egzaminu liczą się zarówno wiedza, jak i szybkość. Problematyczne jest także to, że z przepisów może korzystać w danym momencie inny zdający.

Szkolenia przygotowujące do egzaminu

Godnym uwagi jest fakt,  że kandydaci na uprawnienia budowlane mogą skorzystać ze szkoleń przygotowujących do egzaminu. Istotnie są one przeprowadzane przez różne firmy szkoleniowe lub stowarzyszenia naukowo-techniczne. Kursy odbywają się w trybie weekendowym. Takie szkolenia skupiają się na materiale związanym z częścią pisemną egzaminu. Wynika to z faktu, że pytania na egzamin ustny nie są nigdzie publikowane (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). Podczas szkoleń bazuje się zatem na materiałach, które zostały już wcześniej udostępnione. Oczywiście najlepsze rezultaty otrzymamy łącząc samodzielną naukę z uczestniczeniem w szkoleniach.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com