fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Odpowiednio wykonana elewacja chroni budynek przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem czynników atmosferycznych. Ma również za zadanie funkcję dekoracyjną. Ściany zewnętrzne najpierw ociepla się, tynkuje, a później wykonuje się elewację. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

 Sposób wykonania elewacji jest określony przez architekta w projekcie. Na rysunkach podawany jest rodzaj materiału, ich typ, grubość przewidzianego ocieplenia oraz kolorystyka.

Dzięki temu łatwo dobrać odpowiedni materiały i nie popełnić błędów wykonawczych. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Częstymi materiałami wykończeniowymi tynki cienkowarstwowe, które  uzupełnia się płytkami klinkierowymi, betonowymi, które imitują kamień, czy też w komponuje się je z drewnem.

Tradycyjne tynki czy okładziny?

Sposób w jakim zostały zbudowane ściany zewnętrzne narzuca rodzaj elewacji, ich technologię wykonania. Wyróżnia się ściany zewnętrzne jednowarstwowe. Przeznaczone są one do tynkowania. Zazwyczaj pokrywa się je tynkiem tradycyjnym lub cienkowarstwowy. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ściany dwuwarstwowe są dodatkowo ocieplone,  pokrywane są  tynkiem cienkowarstwowym lub w technologii na sucho panelami drewnianymi, mogą to być panele z PCV.

 Ściany trójwarstwowe to ściany osłonowe z klinkieru, silikatów, ceramiki. Mogą często pełnić rolę gotowy elewacji lub też podłoża pod tynk tradycyjny lub cienkowarstwowy.

Ściany szkieletowe wykończa się najczęściej drewnem lub panelami z tworzyw sztucznych, można je otynkować po zamocowaniu na warstwie ocieplenia. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Beton architektoniczny wykorzystuje się również do tworzenia efektownej elewacji. Płyty z naturalnego betonu architektonicznego przystosowuje się odpowiednio do zmieniających się warunków atmosferycznych i są bardzo odporne na działanie mechaniczne, a więc warto sięgnąć po ten typ rozwiązania. Idealnie pasują one do stylu minimalistycznego.

Cegła zawsze modna

Elewacja z cegły jest cały czas modna, może występować w kolorze czerwonym lub w odcieniach szarości. W ten sposób można uzyskać eleganckie budowle, jak również ekstrawaganckie propozycje.

Bardzo trwałe są cegły klinkierowe, które są wyrobem w pełni naturalnym.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com