fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drzwi do nowoczesnych wnętrz

Drzwi są bardzo ważnym elementem wykończeniowym każdego wnętrza. Mogą mieć przeróżny wygląd w zależności od stylu w jakim zaaranżowany jest dom. Niektórzy cenią drzwi pełne, dzięki którym można uzyskać izolację, barierę od kolejnych pomieszczeń. Inni wolą drzwi przeszklone, które wpuszczają do wnętrza więcej światła i sprawiają, że pomieszczenia stają się przestronniejsze.

nowoczesne drzwi
nowoczesne drzwi

Odpowiednio dobrane drzwi, podkreślą daną stylizację, mogą stanowić idealną ozdobę.

Nowoczesne propozycje drzwi charakteryzują się prostą, geometryczną formą. W nowoczesnych domach drzwi zakłada się tylko tam, gdzie jest to konieczne. Większość to spore przestrzenie bez żadnych barier. W minimalistycznych wnętrzach dominują proste drzwi bez frezów, czy dodatkowych zdobień. (akty zgodnie z wykazem Izby Architektów)

A może jednak podział sfer- wykorzystanie drzwi przesuwnych

Jeśli nie możemy się zdecydować czy założyć drzwi, czy jednak nie, można skorzystać z opcji drzwi przesuwnych chowanych w ścianie. Model ten nazywany jest kieszonkowymi. Są one możliwe do zamontowania, jeśli przewidzimy to rozwiązanie na wczesnym etapie projektowania wnętrza. W ten sposób posiadamy dalej dużą przestrzeń, w momencie, gdy potrzebujemy trochę prywatności, rozsuwamy drzwi i uzyskujemy dwa oddzielne pomieszczenia. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Najczęściej kupujemy do całego domu takie same modele drzwi. Warto by były odpowiednio dopasowane do podłóg.

Kolejnym rodzajem drzwi przesuwnych są modele naścienne.  Nie zajmują one dużo miejsca po otwarciu, jednak musi być dla nich miejsce przeznaczone na ścianie, aby skrzydło mogło się przy niej schować. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Można kupić drzwi harmonijkowe, bardzo dobrze sprawdzają się jako rozwiązanie doraźne w małych pomieszczeniach. Można założyć je do każdego wnętrza są lekkie i tanie.

Wśród drzwi wewnętrznych należy wyróżnić również drzwi podnoszone przesuwane. Zwyczaj montuje się je na taras. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, ponieważ naciśnięcia klamki powoduje zwolnienie blokady dźwigni i drzwi otwierają się.

Eleganckie drzwi szklane

Drzwi szklane należą do modeli najdroższy. Za ich pomocą możemy stworzyć niezwykle aranżacje domowe. Zazwyczaj szklane tafle montuje się w przesuwnych ramach. W nowoczesnych domach sypialnie oddziela się od łazienki właśnie takim rodzajem szklanych drzwi. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com