fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Drzewa oraz krzewy

Najczęściej sadzonymi rodzajami drzew na zieleńcach to kasztanowce, lipy, klony, olchy, dęby, topole, świerki, buki itp. Wybierając odpowiednią odmianę należy wziąć pod uwagę rodzaj gleby, na której to mają być posadzone drzewa (uprawnienia budowlane 2021). Materiał służący do sadzenia posiada odpowiednią grubość oraz wysokość, a także określoną w koronie liczbę gałęzi.

Drzewa oraz krzewy

Szereg drobnych urządzeń

Poza obiektami gospodarczymi w okolicy mieszkalnych budynków istnieją także inne drobne urządzenia, takie jak śmietniki, piaskownice, trzepaki itp. Nieodzownie pomagają one utrzymać czystość oraz higienę na terenie mieszkalnych obiektów. W nowoczesnych typach budownictwa mieszkaniowego stosuje się w środku budynku zsypy na śmieci, znajdujące się na wybranych kondygnacjach. Śmietniki to drewniane albo betonowe skrzynie, które mają pojemność wynoszącą około 10m³. Ustawia się je przy mieszkalnych budynkach, jak najdalej od okien (program na uprawnienia budowlane). Wierzch skrzyni posiada otwór, służący do zsypu śmieci. W jednym z boków, w jego dolnej części skrzynia ma drugi otwór, który służy do wybierania ich.

Systemy sadzenia drzew

Drzewa muszą być zdrowe a ich system korzeniowy musi dobrze rozrosnąć się (program egzamin uprawnienia 2021). Możemy wyróżnić 3 systemy sadzenia drzew: pojedyncze drzewa, system grupowy i alejowy. Do ozdobnych krzewów sadzonych na zieleńcach zaliczamy jaśmin, tuja, magnolia, różanecznik, bez, forsycja, prunus itp. Ich sposób sadzenia zależy od gatunku. Na zieleńcach krzewy sadzi się grupowym systemem albo jako solitery. Na solitery wybiera się ładniejsze rodzaje krzewów. W miejscu sadzenia drzew oraz krzewów na trawniku usuwa się trawę, aby umożliwić przedostawanie się powietrza oraz wody do korzeni.

Drobne urządzenia – co jeszcze trzeba wiedzieć?

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe wypiera mało estetyczne oraz niehigieniczne skrzynie na śmieci i zastępuje je pojemnikami oraz koszami produkowanymi z ocynkowanej stalowej blachy. Pojemniki zamyka się szczelnie pokrywą, są proste w przenoszeniu i opróżnianiu. Na terenie mieszkalnych obiektów znajdziemy także trzepaki. Mogą mieć one drewnianą albo stalową konstrukcję, wykonaną z rur. Powinno się je ustawiać z dala od okien, ponieważ podczas trzepania kurz oraz inne zanieczyszczenia mogą przenikać do mieszkań. Trzepak musi mieć dobrze utwierdzoną podstawę, i nie może przewracać się podczas wiatru bądź użytkowania. W nowoczesnym mieszkaniowym budownictwie nie może zabraknąć piaskownicy. Mają one powierzchnię około 10-15m² i są oczyszczone z roślin. Służą do zabawy dla najmłodszych z dzieci (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Mają drewniane bądź murowane obramowanie. Piaskownicę wypełnia warstwa gruboziarnistego, czystego i suchego piasku, o grubości wynoszącej 50 cm. Jej kształt musi tworzyć harmonie z resztą terenu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com