Drugie życie mebli

Drugie życie mebli

Aby uzyskać nową wersję mebli możemy pokryć ją odpowiednimi farbami. Zazwyczaj są farby kredowe, które różnią się między sobą właściwościami. Posiadają one wysoką wartość kredy, tworzą one na meblach powłoki o wyraźnie matowym wykończeniu. Charakteryzują się szorstką powierzchnią. Posiadają odcienie pastelowe, rozmyte rozbielone. Farby kredowe mogą być nakładane na gładkie powierzchnie, ponieważ doskonale przyczepiają się do wszelkich powierzchni. W ten sposób można uzyskać meble w stylu rustykalnym, prowansalskim, czy vintage. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Drugie życie mebli

Drugie życie mebli

Malowanie mebli-  jakie czynności przygotowawcze powinny być wykonane?

Malowanie mebli może wydawać nam się prostą sprawą, gdzie wybór farby jest najważniejszym elementem. Nie można zapominać o tym, iż bardzo ważne jest przygotowanie powierzchni mebli do pokrycia je farbą. Każdy mebel powinien być odtłuszczony, oczyszczone z kurzu, zabrudzeń i pyłu. W tym celu można powierzchnię przeszlifować, w przypadku powierzchnię oklejonych delikatnie przetrzeć papierem ściernym o drobnym uziarnieniu. Jednak jeżeli nie chcemy wykonać ścierania nawierzchni, możemy użyć podkładu, który zwiększy przyczepność podłoża, a nałożona farba będzie się dobrze trzymała. W przypadku mebli pokrytych folią nie używamy preparatu zawierającego rozpuszczalnik, ponieważ folia ulegnie rozpuszczeniu. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Farbę nakłada się za pomocą wałka z krótkim włosem, jeżeli malowanie jest niedokładne, powierzchnię uzupełniamy pędzlem,  nie może nakładać zbyt dużej ilości farby, aby nie powstały zacieki na powierzchni. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Malowanie mebli laminowanych

W przypadku mebli laminowanych należy na powierzchnię płyty nałożyć podkład dwuskładnikowy. Jego dużą zaletą jest niezwykła przyczepność do każdego rodzaju powierzchni, następnie malujemy meble najlepiej lakierem przemysłowym. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.