fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy z prefabrykatów

Prefabrykowane domy to łatwy i szybki sposób na wybudowanie domu.

"<yoastmark

Domy prefabrykowane wykonywane są z półproduktów, elementów konstrukcyjnych, które wykonywane są podczas produkcji. Na plac budowy trafia już gotowe elementy, które należy tylko złożyć. Domy prefabrykowane zapewniają oszczędność czasu, złożenie gotowych prefabrykatów zajmuje mało czasu W porównaniu z murowaniem, dom z cegieł czy pustaków jest czasochłonny. Właściwie takie domy można postawić w ciągu kilku dni. Na plac budowy mogą być przywiezione gotowe ściany, które posiadają otwory na okna i drzwi.

Zapewnia to wygodę i szybkość. Wielu osobom zależy na czasie, by szybko przeprowadzić się do nowego domu, jest to idealne rozwiązanie. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Domy kanadyjskie

Przykładem domów prefabrykowanych są domy szkieletowe, zwłaszcza domy kanadyjskie.

Domy te stawia się na płycie fundamentowej, której wykonanie zajmuje około 2 do 4 tygodni. Po tym czasie następuje montaż ścian, do którego zazwyczaj wykorzystuje się elementy prefabrykowane, które szybko pozwalają uzyskać efekty.

Często nazywa się je domami z paczki, ponieważ na plac budowy przywozi się zapakowane, gotowe elementy konstrukcyjne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Domy szkieletowe stalowe

Domy szkieletowe stalowe są popularne w Stanach Zjednoczonych, w Polsce dopiero niektórzy decydują się na ten typ domu.

Stalowe domy wykonuje się z profilów wykonywanych z galwanizowanej stali. Częściej pokrywa się je powłoką ogniowo – cynkową. Ściany mogą wynosić nawet 6 m przy czym maksymalna rozpiętość stropów może wynosić 24 m. Przy tych rozmiarach można wybudować dom czterokondygnacyjny. Budowa tego domu podobna jest do budowy domu drewnianego, szkieletowego, jednakże montaż wymaga tutaj większej precyzji, dokładności i staranności. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Ze stalowego szkieletu wykonuje się budynek mieszkalny, można również wybudować garaże, budynki przemysłowe o dużej powierzchni, są one niezwykle wytrzymałe. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com