fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domy z podpiwniczeniem – ciekawe rozwiązania

Domy z podpiwniczeniem to coraz mniej wykorzystywane rozwiązanie. Jednakże jak się okazuje piwnica może być całkiem przydatna w czasie mieszkania i użytkowania domu. Dzięki niej uzyskujemy ciekawe miejsca na przechowywanie narzędzi, rzeczy codziennego użytku. Może też służyć jako warsztat, czy miejsce na siłownię, pralnię i suszarnię. W piwnicy zazwyczaj mamy niższą temperaturę, możemy więc w niej urządzić spiżarnię na przetwory. (program na uprawnienia architektoniczne)

Domy z podpiwniczeniem
Domy z podpiwniczeniem

Realizacja piwnicy – na co zwrócić uwagę?

Piwnica bardzo często wybierana jest przez osoby, które posiadają nierówne działki, są sposobem na zniwelowanie kosztów związanych z wyrównywanie terenu, bo dzięki temu uzyskujemy dodatkowe pomieszczenia użytkowe, nie musimy kupować np. ziemi czy kamieni na wyrównywanie terenu. (program uprawnienia architektoniczne)

Oczywiście istotne jest, by w tym przypadku występował niski poziom wód gruntowych ,w przypadku wysokiego poziomu gruntu, jeżeli piwnica jest nisko osadzona będziemy mieć wieczny problem z wilgocią, a także gromadzeniem się wody co bardzo niekorzystnie wpłynie na cały budynek. Wiele osób zamienia również piwnicę na pomieszczenie użytkowe, nawet mieszkalne w końcu, jeżeli odpowiednią wyremontujemy takie  pomieszczenia, doświetlimy je, uzyskamy kolejne wnętrza do zagospodarowania. (testy uprawnienia architektoniczne)

Częściowe a całkowite podpiwniczenie

W zależności od działki, położenia domu, możemy zdecydować się na całkowite lub częściowe podpiwniczenie domu. Podpiwniczenie częściowe wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami, więc może to być również dobre rozwiązanie, nie warto jednak wykonywać podpiwniczenia tylko pod garażem, ponieważ jest to zbyt mała powierzchnia i tylko narazi nas na koszty. Najlepsze jest całkowite lub częściowe podpiwniczenie.

Niektóre osoby urządzają w piwnicy siłownię. Tam znajdą spokój oraz przestrzeń do ćwiczeń. (testy 2019 uprawnienia)

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com