fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Domki letniskowe i ogrzewanie geotermalne

Budynki rekreacji indywidualnej czyli domki letniskowe dotyczą inne prawa niż domy jednorodzinne. Dlatego nie są wymagane pozwolenia na ich budowę, ale muszę spełniać określone wymogi i warunki zapisane w prawie budowlane i w rozporządzeniach o warunkach technicznych.(uprawnienia architektoniczne)

Jakie są wymagania? Budynki tego typu należy jedynie zgłosić do organu administracji architektoniczno-budowlanej. Nie są wymagane pozwolenia nich budowę i uwarunkowań zabudowy. Dlatego tak licznie takie obiekty pojawiają się w w Polsce. Obecnie takich domków jest około 320 tysięcy w Polsce. W większości są tą budowle niezamieszkałe. Istnieją też nieruchomości niezamieszkałe i ruiny. Bez problemu można zarabiać na takich inwestycjach.  

Jakie jest ogrzewanie domków letniskowych

W większości domki tego typu stawia się na ogródkach działkowych. Ponieważ mogą to być budynki o powierzchni do 35 metrów kwadratowych i tylko jeden taki domek na 500 metrów kwadratowych działki.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Popularne jest też budowanie takich domków nad jeziorem, w pobliży bałtyckich plaż i w górskich rejonach. Wówczas można podnajmować takie domki turystom w sezonach lub samemu w nich korzystać.

Problemem może okazać się jednak ogrzewanie takiego domku. Ważnym aspektem jest to, aby przed budową domku rozeznać się w kwestii ogrzewania i wybrać najbardziej optymalne, geotermalne, czyli z pompą ciepła. Koszty w tym przypadku mogą okazać się spore, jednak jest to mały budynek więc odwiertów nie jest sporo. Ważnym aspektem jest to, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udziela dotacji na budowę takich nieruchomości, co może znacząco obniż koszta już na samym początku.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com