fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zabrudzone fugi psują wygląd nawet najpiękniejszych płytek w naszym domu. Czyszczenie ich na kolanach milimetr po milimetrze jest nie tylko pracochłonne, ale tez nie zawsze tak skuteczne jak byśmy tego chcieli. Estetyka naszych fug wpływa na końcowy obiór pomieszczenia. (uprawnienia budowlane konstrukcyjno-budowlane) Tracenie koloru jest sprawą naturalną, w miarę użytkowania białe fugi mogą zżółknąć a te ciemne wyblaknąć. Dzieje się tak przez ich kształt, są one ułożone we wgłębieniach więc tradycyjne mycie podłogi mopem nawet codzienne nie dotrze na tyle głęboko by je doczyścić. (uprawnienia budowlane testy)

Czyszczenie fug - by znów były jak nowe
Czyszczenie fug – by znów były jak nowe

Domowe sposoby

Nie zawsze musimy posiadać specjalistyczne środki by coś doprowadzić do ładu. Czasami prozaiczne rzeczy dostępne na co dzień w naszym domu, świetnie się do tego nadadzą. Może to być np. rozcieńczony domestos. Rozcieńczamy go w proporcjach 1:1, czyli na 100ml środka, używamy 100 ml wody. Nanosimy mieszankę na kilkanaście minut szczoteczką do zębów lekko szorując. (uprawnienia budowlane elektryczne)Pamiętajmy by potem dobrze zmyć powierzchnie czystą wodą i dla bezpieczeństwa naszych czworonogów umyć podłogę naszymi sprawdzonymi środkami do podłóg. Równie skutecznym środkiem jest połączeniem sody oczyszczonej z octem. Na 100 ml wody, 100ml octu dosypujemy całe opakowanie sody. Powstały płyn nanosimy za pomocą szmatki bądź szczoteczki. Po kilkunastu minutach możemy zmyć nasz płyn. (uprawnienia budowlane pprzepisy)

Czyszczenie mechaniczne

Zaczynamy od porządnego i skrupulatnego wygarnięcia zanieczyszczeń z fug. Warto do tego celu użyć szczotki z gumowymi włosami. Idealnie wchodzą głęboko w nawet wąskie spoiny. Nie używamy w tym celu żadnych twardych i ostrych szczot, które mogą uszkodzić i zarysować nasze płytki. Jeśli jakieś zakamarki nie zostały dobrze doczyszczone, warto użyć wspomnianej wyżej szczoteczki do zębów. Pracę ułatwi nam użycie naszej elektrycznej szczoteczki. Bez trudu wygarnie ona wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli domowe sposoby zawiodły, musimy sięgnąć po specjalistyczną chemię do mycia fug. Takie preparaty nanosimy szmatką bezpośrednio na fugę. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta, to ważne by uniknąć uszkodzenia fugi i co gorsza płytek. (uprawnienia budowlane 2022)

Zabezpieczenie fug

Jeśli dokładnie oczyściliśmy nasze spoiny, warto je zabezpieczyć by nie musieć szybko powtarzać tych zabiegów. Niektóre środki są sprzedawane wraz ze środkiem do czyszczenia fug i w takim zestawie wychodzą taniej. Jeśli jednak nie posiadamy takiego impregnatu warto w niego zainwestować, ponieważ oszczędzi nam pracy w przyszłości. Taki środek wystarczy nanieść wzdłuż fugi i zostawić do całkowitego samoistnego wyschnięcia.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com