fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czynniki wpływające na zarobki inżyniera budownictwa

Oczywiście zarobki w ww. profesji zależą od posiadanych przez inżyniera specjalności uprawnień budowlanych. Poza tym i ważne są również inne kwestie, takie jak wielkość firmy, jej lokalizacja oraz staż pracy. Istotnie w małych firmach budowlanych zarabia się mniej niż w dużych, które posiadają zagraniczny kapitał. Ważnym aspektem jest także region, w którym znajduje się firma (program z aktami na uprawnienia budowlane). Jak również staż pracy – osoba stawiająca pierwsze kroki w zawodzie zarabia mniej niż doświadczony inżynier.

Czynniki wpływające na zarobki inżyniera budownictwa

Ile zarabia inżynier budownictwa?

Godnym uwagi jest fakt, że średnie wynagrodzenie inżyniera budownictwa wynosi ok. 5 100 zł brutto. Należy jednak wspomnieć, że osoby pełniące funkcje inżyniera mogą jednocześnie liczyć na wiele świadczeń pozapłacowych. Istotnie można do nich zaliczyć telefon służbowy, opiekę medyczną, ubezpieczenie oraz comiesięczną premię (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane). Jak zatem widać jest to bardzo dobra posada.

Doświadczenie a zarobki – inżynier budownictwa drogowego

Ważnym aspektem jest to, że w przypadku pracy inżyniera budownictwa drogowego niezwykle ważne jest doświadczenie. Dzięki niemu może on liczyć na wyższe wynagrodzenie (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Wówczas można liczyć na pensję w wysokości ok. 5 300 zł. Poza tym inżynierom z doświadczeniem także przysługują prywatna opieka medyczna, darmowe zajęcia sportowe, premia, czy też finansowanie kursów oraz szkoleń. Z pewnością osoba, która dopiero zdobyła uprawnienia budowlane i nie może liczyć na wysokie zarobki – nie powinna się zniechęcać. Warto również pamiętać o tym, że posiadając uprawnienia budowlane można zdecydować się na otworzenie własnej działalności.

Zarobki w konkretnych specjalnościach

Z pewnością warto zwrócić również uwagę na zarobki w przypadku posiadania uprawnień budowlanych w konkretnych specjalnościach. W przypadku inżynierów ze specjalnością energetyczną, to ich zarobki wynoszą średnio ok. 5 300 zł. Poza tym otrzymują też pozapłacowe świadczenia. Z kolei inżynierowie z uprawnieniami w specjalności sanitarnej zarabiają ok. 4 700 zł brutto. Ważnym aspektem jest to, że zarobki w branży budowlanej wzrastają (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane). Przede wszystkim wynika to z tego, że brak jest wysoko wyspecjalizowanych fachowców. Istotnie osoby posiadające uprawnienia budowlane mają możliwość podjęcia pracy także poza Polską. Za granicą zarobki są oczywiście wyższe.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com