fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kto kieruje praktyką projektową?

Uprawnienia budowlane dają bardzo duże pole manewru w przypadku podjęcia się kariery w branży budowlanej. Aby jednak móc przystąpić do egzaminu na uprawnienia, najpierw trzeba spełnić kilka warunków. Praktyka zawodowa jest jednym z niezbędnych elementów, bez którego nie można ubiegać się o uprawnienia budowlane. Osoba, która takowe odbywa jest pod nieustanną opieką nadzorcy praktyk budowlanych. Prawo budowlane jasno określa przebieg praktyk budowlanych, charakteryzuje również osobę mogącą się jej podjąć oraz osobę, która może nadzorować i ocenić ich przebieg. (nauka do uprawnień budowlanych)

Nadzorcą praktyk budowlanych, może być jedynie osoba uprawniona. W przypadku praktyk, dzięki którym praktykant zdobywa wiedzę z zakresu projektowania i tworzenia planów obiektów budowlanych, jest to kierownik praktyk projektowych. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Kto odbywa praktykę projektową?

Praktyka projektowa jest przede wszystkim dla osób, które w przyszłości chciałyby zająć się tworzeniem projektów domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i bloków, centrów handlowych czy innych budynków użytku publicznego. (uprawnienia budowlane 2020 )

Jeśli chodzi o praktykę projektową, opiera się ona głównie właśnie na uczestniczeniu przy wykonywaniu projektu od początku do końca. Przejście przez cały proces tworzenia planów budowy pozwoli na zdobycie niezbędnej wiedzy potrzebnej do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia budowlane.

Praktyki projektowe – formalności

Wbrew pozorom, odbycie praktyk budowlanych nie jest zwykłą formalnością Dokument potwierdzający ich odbycie jest jedynie przyjemnym dodatkiem. Należy pamiętać, że wszystko to, czego nauczy się osoba odbywająca praktyki, będzie miało przełożenie na rezultat egzaminów końcowych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Oświadczenie o pomyślnym przebiegu praktyk projektowych może wydać jedynie osoba do tego uprawniona. Zazwyczaj taką osobą jest wykonawca projektu, przy którego powstawaniu dokształcał się praktykant.

Kierownik praktyk

Na osobie kierującej praktykami budowlanymi ciąży niezwykle odpowiedzialne zadanie. Praktyki te obligatoryjnie muszą odbywać się zgodnie z regulacjami określonymi Prawem Budowlanym. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com