fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Istotnie, posiadanie ww. uprawnień jest sporym atutem. Przede wszystkim zapewniają one prestiż w branży budowlanej (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Kiedy przygotowujemy się do ich uzyskania mamy okazję do podniesienia własnych kwalifikacji zawodowych. Oczywiście poszerzając wiedzę wzmacniamy swoją pozycję na rynku, a tym samym również zarobki. Bezsprzecznie uprawnienia budowlane zwiększają szansę na znalezienie pracy w budownictwie. Co więcej, to my sami możemy decydować z jakiej oferty pracy skorzystać.

Wybór miejsca pracy

Godnym uwagi jest fakt, iż nabyte w Polsce uprawnienia budowlane są również uznawane w większości krajów zagranicznych. Zyskujemy zatem możliwość wyboru w jakim państwie chcemy pracować (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Osoby posiadające uprawnienia budowlane mogą pracować w znanych i prestiżowych biurach wykonawczych i projektowych. Poza tym niektóre specjalności uprawnień pozwalają na podjęcie pracy w jednostkach budżetowych, technicznych lub naukowych.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Oczywiście, poza możliwością pracy u kogoś możemy zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej. Posiadanie uprawnień budowlanych daje nam bowiem taką możliwość. Dzięki temu uzyskiwane dochody z pewnością będą wyższe (uprawnienia budowlane – egzamin). Należy jednak pamiętać, że w tej branży konieczne jest również ciągłe dokształcanie się i zdobywanie doświadczenia. Takie podejście daje wówczas wiele możliwości.

Uprawnienia budowlane w 11 specjalnościach

Istotnie, na chwilę obecną można zdobyć uprawnienia budowlane w 11 specjalnościach. Wśród nich znajdują się m.in. konstrukcyjno-budowlana oraz architektoniczna. W przypadku uprawnień inżynieryjnych można zdecydować się na hydrotechniczne, drogowe, mostowe. Jak również kolejowe w zakresie kolejowych obiektów budowlanych, czy też kolejowe w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Najrzadziej wybierane są uprawnienia wyburzeniowe (nauka do uprawnień budowlanych). Mamy też możliwość wybrania uprawnień instalacyjnych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych lub telekomunikacyjnych. Jak również cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych. Oczywiście, aby uzyskać daną specjalność konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz odbycie praktyki zawodowej.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com