fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Istotnie, posiadanie ww. uprawnień jest sporym atutem. Przede wszystkim zapewniają one prestiż w branży budowlanej (egzamin ustny uprawnienia budowlane – pytania). Kiedy przygotowujemy się do ich uzyskania mamy okazję do podniesienia własnych kwalifikacji zawodowych. Oczywiście poszerzając wiedzę wzmacniamy swoją pozycję na rynku, a tym samym również zarobki. Bezsprzecznie uprawnienia budowlane zwiększają szansę na znalezienie pracy w budownictwie. Co więcej, to my sami możemy decydować z jakiej oferty pracy skorzystać.

Wybór miejsca pracy

Godnym uwagi jest fakt, iż nabyte w Polsce uprawnienia budowlane są również uznawane w większości krajów zagranicznych. Zyskujemy zatem możliwość wyboru w jakim państwie chcemy pracować (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów). Osoby posiadające uprawnienia budowlane mogą pracować w znanych i prestiżowych biurach wykonawczych i projektowych. Poza tym niektóre specjalności uprawnień pozwalają na podjęcie pracy w jednostkach budżetowych, technicznych lub naukowych.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Oczywiście, poza możliwością pracy u kogoś możemy zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej. Posiadanie uprawnień budowlanych daje nam bowiem taką możliwość. Dzięki temu uzyskiwane dochody z pewnością będą wyższe (uprawnienia budowlane – egzamin). Należy jednak pamiętać, że w tej branży konieczne jest również ciągłe dokształcanie się i zdobywanie doświadczenia. Takie podejście daje wówczas wiele możliwości.

Uprawnienia budowlane w 11 specjalnościach

Istotnie, na chwilę obecną można zdobyć uprawnienia budowlane w 11 specjalnościach. Wśród nich znajdują się m.in. konstrukcyjno-budowlana oraz architektoniczna. W przypadku uprawnień inżynieryjnych można zdecydować się na hydrotechniczne, drogowe, mostowe. Jak również kolejowe w zakresie kolejowych obiektów budowlanych, czy też kolejowe w zakresie sterowania ruchem kolejowym. Najrzadziej wybierane są uprawnienia wyburzeniowe (nauka do uprawnień budowlanych). Mamy też możliwość wybrania uprawnień instalacyjnych w zakresie sieci, instalacji i urządzeń: elektrycznych i elektroenergetycznych lub telekomunikacyjnych. Jak również cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych. Oczywiście, aby uzyskać daną specjalność konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz odbycie praktyki zawodowej.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.