fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zawodowa praktyka budowlana

Uprawnienia budowlane to bardzo przydatna umiejętność. Dzięki niej, można stale rozwijać swoją karierę w branży budowlanej. O tyle, o ile wykształcenie potrzebne do ich zdobycia cechuje się sporym wyborem, o tyle praktyka zawodowa ma jasno określone zasady, które zależą od stopnia i dziedziny edukacji, jaką wybrała osoba ubiegająca się o uprawnienia budowlanej. ( program przygotowujący do uprawnień budowlanych )

Warunki zawodowej praktyki budowlanej?

Praktyka zawodowa, która jest potrzebna do uprawnień budowlanych, opiera się przede wszystkim na uczestnictwie w pracach projektowych, a także na pełnieniu samodzielnych funkcji technicznych na budowie. Weryfikacji tego, czy praktyka budowlana odbywała się zgodnie z zasadami prawa budowlanego, dokonuje okręgowa komisja kwalifikacyjna. Musi to być jednak komisja właściwa miejscowo dla miejsca zamieszkania osoby, która ubiega się o uprawnienia budowlane. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Aby jednak podejście do egzaminu na uprawnienia budowlane było w ogóle możliwe, w pierwszej kolejności należy rozpocząć praktykę. Należy to robić pod czujnym okiem kierownika praktyk budowlanych. Kierownik praktyk budowlanych musi posiadać niezbędne uprawnienia budowlane, adekwatne do specjalności, o jaką planuje ubiegać się kandydat. (wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Praktyka zawodowa a praktyka studencka

A co w sytuacji, gdy student, podczas swojego kształcenia, odbywał praktykę? Możliwe jest jej zaliczenie do czasu trwania praktyki zawodowej na uprawnienia budowlane. Ważny jest jednak aspekt zakresu praktyk. Doświadczenie, które zdobył kandydat podczas ich trwania, musi być tożsame z programem kształcenia. Program ten został opracowany w porozumieniu z organem samorządu zawodowego. Jest skonstruowany w taki sposób, aby był zgodny z przepisami prawa budowlanego. Nie bez znaczenia jest także jego spójność z regulacjami prawa o szkolnictwie wyższym. Tylko w sytuacji, gdy spełnione zostaną oba wymienione wcześniej kryteria, praktykę studencką można z powodzeniem zaliczyć się do praktyki zawodowej osoby ubiegającej się o uprawnienia budowlane. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com