fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Praktyka na budowie – co się do niej zalicza?

Posiadanie uprawnień budowlanych jest bardzo dużym atutem w branży, która zajmuje się wznoszeniem obiektów budowlanych. Niezbędnym warunkiem ich nabycia jest odbycie praktyk zawodowych. Obligatoryjnym elementem praktyk zawodowych jest praktyka na placu budowy. (testy uprawnienia budowlane)

Praktykę zawodową zaczyna się dopiero w momencie ukończenia odpowiedniego wykształcenia. Wykształcenie te może być wykształceniem wyższym, ale także tytułem mistrza czy technika.

Kto potwierdza odbycie praktyki na budowie?

Osobą, która może potwierdzić odbytą praktykę na budowie, jest opiekun praktyk zawodowych. Jest to najczęściej kierownik budowy. Należy pamiętać, że osoba, pod której skrzydłami znajduje się praktykant, obowiązkowo musi posiadać uprawnienia budowlane. Dzięki temu może pełnić samodzielną funkcję techniczną na budowie, a więc przekazywać niezbędną dla osoby odbywającej praktyki wiedzę.

Przepisy odnoszące się do zawodowych praktyk budowlanych

Należy wspomnieć także o tym, że przepisy jasno regulują warunki, na jakich odbywają się praktyki na budowie. Pierwszym z nich jest wyżej wspomniane potwierdzenie zdobycia odpowiedniego wykształcenia. ( program z aktami na uprawnienia budowlane )

Kolejnym warunkiem prawidłowo odbytych praktyk budowlanych jest czas ich trwania. W zależności od stopnia oraz rodzaju uprawnień, o jakie ubiega się praktykant, może ona trwać od roku do nawet trzech lat.

W skład samodzielnych funkcji technicznych, jakie musi podczas praktyk pełnić praktykant, wchodzą nie tylko zadania na placu budowy. Zaliczyć do nich możemy także czynności inspekcyjne oraz kontrolne, realizowane w organach nadzoru budowlanego. Wszelka praca wykonywana z ramienia zarządcy infrastruktury kolejowej czy organowi działającemu z jej polecenia, także zaliczana jest do czasu trwania praktyk zawodowych. (programy do uprawnień budowlanych)

Praktyka zawodowa jest niezbędnym elementem w drodze do uzyskania uprawnień budowlanych, Warto się szczególnie do niej przyłożyć, również z uwagi na fakt, że egzamin ustny dotyczy głównie właśnie wiedzy uzyskanej w czasie praktyk budowlanych. (testy 2020 uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com