fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co to są prawnie chronione tereny?

Budowanie budynków mieszkalnych nie jest możliwe i dozwolone wszędzie, ponieważ istnieją tereny, które są pod ochroną. Dlatego przy wybieraniu działki pod zabudowę warto rozeznać się z miejscowymi zasadami gospodarowania zasobami przyrody. Ponieważ to co jest objęte ochroną jest również objęte prawnymi aspektami zagospodarowania ziemi. Wszystkie osoby, które w tym kontekście łamią prawo są obciążone surowymi karami. Warto wiedzieć, że budownictwo to cześć gospodarki, która jest istotna, ale nie powinna rozwijać się kosztem środowiska.(programy do uprawnień architektonicznych)

prawnie chronione tereny

Obszary, które podlegają szczególnej ochronie środowiska to przede wszystkim miejsca, które wyróżniają się szczególnymi przyrodniczymi warunkami. Są to, np parki narodowe, parki krajobrazowe, rezerwaty przyrody, pomniki przyrody, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe i użytki ekologiczne. Także wszystkie stanowiska dokumentacyjne i miejsca z roślinnością chronioną i gatunkami zwierząt, również będącymi pod ochroną.

Ponieważ tereny chronione to miejsca dość szczególne – całkowicie zabraniania się budowania tam dróg, osiedli i innych inwestycji. Ważnym aspektem jest to, że wszystkie zasoby podziemne, np wody gruntowe, również są pod chronią w takich miejscach i nie wolno ich zanieczyszczać.(uprawnienia architektoniczne)

Studnie ekologiczne

Warto wiedzieć, że wydobywanie wód głębinowych i ich spożywanie to pewien sposób na ochronę środowiska. Ponieważ istnieją specjalne wytyczne przy wierceniu studni, nie powodują one ingerencji w zasoby przyrody i środowiska. Dlatego studnia wiercona ma wodę wydobywać tylko z określonej głębokości, a jej cały proces wykonywania ma być nieszkodliwy dla środowiska.(wydrukowane akty prawne na egzamin na uprawnienia budowlane)

Ponieważ ochrona środowiska to kwestia bardzo ważna. Ciężko żyć w betonowych dżunglach bez zieleni i natury. Istnieją też gatunki zwierząt i przyrody, które mogą przestać istnieć na skutek ludzkich działań. Dlatego budując nowe inwestycje warto dbać i pamiętać o środowisku naturalnym.(uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com