fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co to jest kamienny dywan?

Kamienny dywan to sposób na nowoczesne powierzchnię.

Przypomina on nieco powierzchnię płyt lastryka, czy też płyt brukowych.

W przypadku kamiennych dywanów używa się drobnych, zaokrąglonych, maleńkich kamyków, które robią miłe wrażenie pod stopami. Są one pokryte warstwą żywicy, która nadaje powierzchni gładkość i sprawia, że jest to podłoga antypoślizgowa. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

kamienny dywan
kamienny dywan

Kamienne dywany można wykorzystywać jako nawierzchnie przeznaczone do wnętrz, czyli na posadzki i ściany oraz z na zewnątrz do wykańczania balkonów, schodów, tarasów. Powłoka ta jest bowiem mrozoodporna, a więc można wykorzystywać ją na zewnątrz budynków. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Bardzo dobrze warstwa ta przewodzi ciepło, więc można ją wykonać na podkładzie podgrzewanym. Kamienny dywan jest powłoką przepuszczalna, można dzięki niemu wykonywać w tej technologii wodoszczelne wykończenia posadzki w łazience, czy w pralni lub na balkonie. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Sposób wykończenia jest trwały, mocny i ładnie się prezentuje, a powierzchnia wykończona  nie chłonie brudu, łatwo w ten sposób utrzymać w czystości powierzchnię.

Kamiennym dywanem można wykończyć schody, balkony, tarasy, podłogi, jak również ściany. Zaletą jest to, iż podłoże, na którym będzie kładziony kamienny dywan nie musi być idealnie proste. Równy, gładki kamienny dywan może posłużyć do wyrównywania i wykańczania różnych powierzchni.

Z czego składa się kamienny dywan?

Kamienny dywan składa się z kruszywa, gruntu. Czasem dodatkowo dodaje się również takich materiałów, jak żywica tiksotropowa, żywica zamykająca, żywica hydroizolacyjna, profile krawędziowe. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W przypadku wypełnienia warstwy posadzki i okładziny na ściany lub schody, stosuje się zazwyczaj drobne kruszywo marmurowe lub granitowe. Wykorzystywany jest również grys produkowany mechanicznie np. marmurowy. Poddaje się go obróbce, usuwa się ostre krawędzie.  Potrzebne są bowiem kamyczki zaokrąglone, są one następnie płukane i suszone.

 

 

 

Podziel się:

Jedna odpowiedź

  1. Ładny i trwały, według mnie lepszy od np. kostki brukowej. Estetyczny i antypoślizgowy, co też jest bardzo ważne. Zazwyczaj kamienny dywan stosuje sie na zewnątrz, ale coraz częściej pojawia się również wewnątrz domów i mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com