fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Co gdy budowa się zakończy?

14 dni, to czas jaki będziemy oczekiwać na odpowiedź na nasze zawiadomienie o zakończeniu budowy. Ten jeden krok dzieli nas od odebrania wykończonego budynku i użytkowania go w pełni.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Przede wszystkim musimy zdobyć zezwolenie od nadzoru technicznego. Wówczas, gdy budynek nadaje się do użytkowania, możemy działać dalej i udajemy się z wnioskiem do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Należy pamiętać, że gdy złożymy wniosek do powiatu, odpowiedzieć musi nam powiatowy inspektor nadzoru, nie zawsze będzie to zatem wojewoda. Sprawa może się komplikować, gdy nasz budynek nie będzie pasował do kategorii obiektów budowlanych.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

zakończenie budowy dokumenty

Jeśli budynek nie zalicza się do kategorii obiektów budowlanych to zezwolenie musimy uzyskać inną drogą i zanieść wniosek do innego odpowiedniego organu. Efekt będzie taki sam-przejmiemy własność. Nie zawsze jednak dochodzi do zgłoszenia zakończenia prac budowlanych.(program egzamin uprawnienia 2021)

Miejsce składania wniosku

W takiej sytuacji chcąc uzyskać pozwolenie na użytkowanie, trzeba złożyć wniosek bezpośredni. Zależy nam przede wszystkim o jak najszybszej odpowiedzi związanej z poprawnym funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarową i ustaleniem warunków higienicznych. Tym zajmą się Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Straż Pożarna, po ich zatwierdzeniu można użytkować budynek, a inwestor otrzymuje dokumenty m.in. dziennik budowalny oraz niezbędne protokoły. Akt administracyjny, czyli dokument, dzięki, któremu można użytkować budynek, przyznawany jest administratorowi przez konkretne zajmujące się tym organy.(programy do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com