fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Charakterystyka dużej wspólnoty mieszkaniowej

Wybrany zarządca nieruchomości jest odpowiedzialny za każdy budynek wielorodzinny mieszkalny. Który posiada co najmniej siedem wyodrębnionych lokali do zamieszkania. Ponieważ sprawa związanych z dużą wspólnota mieszkaniową jest sporo, taka wspólnotą zarządza firma zewnętrzna, posiadającą odpowiednie kompetencje.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Charakterystyka dużej wspólnoty mieszkaniowej


Jakie zasady określają dużą wspólnotę mieszkaniową? Sposób działania zarządu w kontekście konkretnej wspólnoty mieszkaniowej jest określony przez uchwałę, która jest podjęta przez wszystkich właścicieli lokali mieszkalnych. Dlatego uchwała powinna posiadać formę umowy, która jest poświadczona przez notariusza.

W przypadku, gdy duża wspólnota mieszkaniowa składa się z większej ilości lokali, właściciele powinni powołać jedno lub kilkuosobowy zarząd spośród mieszkańców wspólnoty. Ponieważ będzie ją reprezentować przed właściwymi urzędami. Dlatego ich obowiązkiem jest również upoważnienie zarządcy budynku do prowadzenia spraw związanych z administracją nieruchomości.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Zarządca budynku – czym się zajmuje?

Wybierają go przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej. I zajmuje się jej wszystkimi aspektami. Zajmuje się rozliczaniem finansowym czynszów, funduszu remontowego i także wszystkich rozliczeń za media w części wspólnej budynku. Sprawy dotyczące remontów, napraw i wszelkich modernizacji nadzoruje zarządca w kontakcie z przedstawicielami wszystkich lokatorów.  

Reasumując, do zadań zarządcy należy również dbanie o estetykę obiektu i jego otoczenia, również wszystkie aspekty eksploatacyjne. Powinien sporządzać całoroczne sprawozdanie finansowe i uwzględnić szczegóły rozliczeń przychodów i wydatków wspólnoty. Dlatego ma prawo również wystosować upomnienie i ponaglenie wobec lokatorów, którzy zwlekają z płaceniem zobowiązań.(uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com