fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie

Big Black postały na kształt powszechnie znanych klocków lego. Te betonowe bloki dostępne są w różnych rozmiarach, aby służyć do stworzenia najróżniejszych budowli(uprawnienia budowlane kontakt). Trzeba jednak pamiętać, że żaden z dostępnych na rynku wymiarów nie posiada zbrojenia. To bloki odlewane z betonu klasy C25/30, posiadające dodatkowe otwory i uchwyty. Te umożliwiają szybki i bezproblemowy montaż/demontaż, tak jak w przypadku mich mniejszych, plastikowych odpowiedników. Z uwagi na brak zbrojeń i specyficzny typ montażu, bloków typu Lego używa się zazwyczaj do tworzenia ścian magazynowych, wiat czy oporowych boksów. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Bloki betonowe typu lego – montaż, wady i zalety
Bloki betonowe typu lego – montaż, wady i zalety

Montaż

W trakcie montażu takiego typu bloków mogą pojawić się problemy. Tym bardziej, gdy trzeba operować tak ciężkimi materiałami kilka metrów nad ziemią. Bloki typu Lego ważą od 500 do 1000 kg. Ciężko je przesuwać z uwagi na specyficzne otwory i uchwyty. Całość wymaga dużego doświadczenia. Chociaż wydawałoby się, że bloki wzorowane na klockach tworzonych z myślą o dzieciach, powinny być bardziej przystępne. Całość montażu nie jest jednak skomplikowana dla osób, które zapoznały się już z tematem i nie jest to ich pierwsza styczność z takowym materiałem. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Jeśli jednak pokusić się o tworzenie domu z bloków typu Lego, warto pamiętać, że miejsca na okna i drzwi muszą być wcześniej odpowiednio zaplanowane, aby pasowały do pozostawionych w murze otworów. Dobrym pomysłem będą niewielkie okna, które idealnie wpasują się one pomiędzy bloki typu Lego. (uprawnienia budowlane 2022) Warto zauważyć, że koszt zakupu bloków tego typu jest znacznie tańszy niż inwestycja w cegły, pustaki, kleje pianki i innego rodzaju zaprawy. Korzystając z dodatkowych funduszy, jakie zostaną, można pokusić się o drzwi i okna antywłamaniowe. (program egzaminu na uprawnienia)

Zalety

  1. oszczędność czasu,
  2. oszczędność nakładów finansowych,
  3. specyficzny wygląd, który może wielu się spodobać,
  4. czas trwania budowy,
  5. spora różnica celowa względem pustaków czy cegieł,
  6. grubość muru,
  7. spora izolacja termiczna,
  8. dobre wyciszenie.

Wady

  1. grube ściany zabierające przestrzeń,
  2. ciężki transport wymagający samochodów ciężarowych o dużej ładowności.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com