fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zalety posiadania balkonu w mieszkaniu

Balkon jest elementem wysoce pożądanym w mieszkaniu. Nie da się ukryć, że balkon z powodzeniem może zastąpić przydomowy ogródek i jest on miejską alternatywą dla tarasu przy domu jednorodzinnym. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Dostęp świeżego powietrza za jednym pociągnięciem klamki drzwi balkonowych to duży komfort, szczególnie dla tych mieszkańców, którzy są osobami palącymi. W dzisiejszych czasach zdecydowanie odchodzi się bowiem od palenia papierosów w mieszkaniu. Problematycznym w tej kwestii najbardziej wydaje się fakt osadzania się nieprzyjemnego zapachu dymu tytoniowego na meblach i ubraniach.


Taras na dachu bloku

Nie w każdym projekcie bloku przewidziano jednak miejsce na balkon przy każdym mieszkaniu. Czasem deweloperzy decydują się na bardzo innowacyjne rozwiązanie, jakim jest taras na dachu bloku. To spora część wspólnej powierzchni użytkowej. Jest to ciekawy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni, którą obowiązkowo musi posiadać każdy budynek, nie tylko mieszkalny. (uprawnienia budowlane)

Balkon a uprawnienia budowlane

Nie ma co się łudzić, mimo tego, że nie posiada tak naprawdę ścian, budowa balkonu jest jednak pewnym zabiegiem budowlanym. Aby możliwe było jego wzniesienie, potrzeba uprawnień budowlanych. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Trzeba pamiętać, że projekt balkonu wiąże się z uwzględnieniem bezpieczeństwa całej bryły budynku. Materiał, jaki zostanie wykorzystany, także nie jest bez znaczenia. Często używa się standardowej płyty balkonowej. Czasem jednak sięga się po nowoczesne rozwiązania, jakim jest na przykład kamień lub też materiał doskonale go imitujący. Każdy balkon, w celach bezpieczeństwa musi zostać wyposażony także w barierkę o odpowiedniej, zgodnej z przepisami prawa budowlanego wysokości. (program na uprawnienia budowlane)


Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com