fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Architekt to tytuł, który przyznawany jest na studiach na wydziale architektury, na uczelniach technicznych. Są to osoby, które przygotowane są do projektowania założeń urbanistycznych, budowli i budynków oraz otoczenia małych form przestrzennych, grafiki, topografii w wielobranżowych zespołach projektowych. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Architekt powinien posiadać wiedzę z różnych branż projektowych, jednak należy pamiętać, że nie jest w tych dziedzinach specjalistą. Architekt zazwyczaj projektuje układ funkcjonalny wyglądu budynku wraz z lokalizacją budynku na jej działce.

Oczywiście architekt musi ukończyć odpowiednie studia, a także uzyskać uprawnienia budowlane. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Architekt wnętrz

Projektant wnętrz zajmuje się estetyczną stroną wnętrz. Zajmuje się stylizacją, doborem barw, materiałów, tkanin, surowców, dzięki niemu uzyskujemy ciekawe kompozycje. Architekt wnętrz jest to osoba po wyższym kierunkowym wykształceniu, najczęściej to absolwent

 ASP , projektuje tylko wnętrza nie natomiast budynki.

Inżynier budowlany to osoba po studiach technicznych na wydziale budownictwa o różnych specjalnościach, najczęściej chodzi tutaj o budownictwo lądowe. Osoba ta odpowiada za konstrukcję budynku.  Inżynierowie budowlani zajmują się również kierowaniem robotami budowlanymi. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Technik architekt to osoba po technikum, najczęściej wspomaga głównego projektanta, może projektować proste pod względem statystycznym i arktycznym budynki. Obecnie technicy nie mogą zdobyć uprawnienia do projektowania architektonicznego.

Architekci budowlani, czy też architekci wnętrz muszą posiadać pewne specyficzne cechy przede wszystkim: zmysł artystyczny, umiejętność kompozycji kolorów, zwłaszcza w przypadku architektów wnętrz. wW przypadku architektów budowlanych muszą posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu konstrukcji budowlanych, muszą mieć zdolności techniczne, przede wszystkim zamiłowanie do przedmiotów ścisłych. Są to osoby, które często współpracują z osobami z branży budowlanej, zazwyczaj pracują oni w zgranych zespołach, gdzie mają przydzielone określone zadania. W przypadku architektów budowlanych, którzy uzyskują uprawnienia budowlane, muszą odbyć odpowiednią ilość praktyki zawodowej, Praktyka ta wiąże się z pracą w biurach projektowych, jak również w na budowie. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com