fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Akty prawne na specjalność kolejową – od czego zacząć

Decydując się na specjalność inżynieryjną kolejową, musimy dokonać wyboru między jej dwiema rodzajami. Pierwszy z nich dotyczący kolejowych obiektów budowlanych, natomiast drugi pozwoli nam na sterowanie ruchem kolejowym. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, głównym, obowiązującym nas na egzaminie aktem, jest ustawa o prawie budowlanym. Dokument ten powinien być przez nas przeczytany bardzo dokładnie, najlepiej kilka razy. Jakie inne akty prawne na specjalność kolejową muszę poznać? (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane) (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Akty prawne na specjalność kolejową – rozporządzenia branżowe

Egzamin na uprawnienia budowlane zawsze zawiera pytania dotyczące rozporządzeń branżowych. Obowiązujące nas akty prawne to dwa takie rozporządzenia. Pierwszym jest rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 10 września 1998r. Skupia się ono na warunkach technicznych, które powinny spełniać budowle kolejowe oraz ich umiejscowienie. Drugim aktem jest dokument wydany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju z 20 października 2015r. On również mówi o warunkach technicznych, tym razem linii i bocznic kolejowych  z drogami, zwracając uwagę na ich usytuowanie. Pytania na egzaminie są szczegółowe, stąd konieczna jest nauka na pamięć. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Akty prawne na specjalność kolejową – inne dokumenty

Tak samo jak w przypadku każdej innej specjalności, tak i gdy wybierzemy specjalizację kolejową, musimy przeczytać Kodeks Postępowania Administracyjnego. Samo jednokrotne przeczytanie może oczywiście nie wystarczyć. Trzeba pamiętać, że ilość pytań odnośnie tego dokumentu może sięgać nawet 10% wszystkich pytań na egzaminie pisemnym. Z tego powodu warto przyłożyć się do lektury i nie próbować pominąć tego dokumentu. Najlepsze efekty może dać kilkukrotne czytanie ze zrozumieniem. Istotne dla pomyślności naszego egzaminu jest także zapoznanie się z rozporządzeniami traktującymi o przepisach BHP. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.