fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zalety transportu cegieł w pojemnikach

Przy mądrze zorganizowanym transporcie cegły są umieszczane w pojemnikach na kółkach i przewożone na plac budowy, skąd po rozładunku dźwigiem są transportowane w kontenerach na stanowisko murarskie.

Moce strony transportu cegieł w pojemnikach to:

– Oszczędność materiału. Przy wielokrotnym uzupełnianiu (w wagonach, z wagonów itp.) podczas transportu cegieł luzem ilość połamanych cegieł wynosi 12-25%, podczas transportu w pojemnikach z cegielni do kabin murarskich – tylko 2-3%. (uprawnienia budowlane kontakt)

Transport w pojemnikach
Transport w pojemnikach

– Ekonomia w pracy. Eksperymenty pokazują, że transport cegieł na plac budowy przy użyciu kontenerów i dźwigów jest 2,3-2,6 razy większy niż nakład pracy w porównaniu z transportem masowym i ręcznym przenoszeniem.

– Ekonomia w środkach transportu. Podczas ręcznego załadunku lub rozładunku cegieł czas postoju ciężarówki wynosi 24-81% całkowitego czasu pracy (odległość 14-15 km). Podczas załadunku i rozładunku cegieł do kontenerów mechanicznych czas ten skraca się o 1,5-2 razy, co skutkuje znacznym zmniejszeniem liczby samochodów i kosztów transportu.

Zalety te nie tylko obejmują amortyzację pojemników, ale także skutkują znacznymi oszczędnościami.

Pojemniki, w których fabryka wysyła cegły, pustaki lub bloki, muszą być jej własnością i muszą zostać zwrócone po wykonaniu zadania. (uprawnienia budowlane 2021)

Pojemnik paciorkowo-ramkowy

Pojemnik paciorkowo-ramkowy na 42 cegły lub 8 bloczków betonowych. Pojedyncza rama na 7 cegieł lub 2 bloki betonowe składa się z okrągłych stalowych prętów, które są odpowiednio złożone i przyspawane. Waga stelaża to ok. 1,6 kg. Zbiornik składa się z okrągłych prętów o średnicy 16 mm, zespawanych ze sobą za pomocą 4 poprzeczek. Podobnie jak w przypadku paciorków, do tego zbiornika przymocowanych jest 6 ramek z cegieł lub 4 ramki z bloczkami betonowymi. Waga samego zbiornika to ok. 8,5 kg, z cegłami ok. 170 kg. Trzy z tych kontenerów, zawieszone na poziomej ramie, można podnieść za pomocą dźwigu 0,5 t. (uprawnienia budowlane program)

Dzięki zastosowaniu ram, cegły lub bloczki mogą być transportowane bezpośrednio do murarza.

Pojemnik chwytakowo-ramkowy

Pojemnik na ramę chwytającą na 42 cegły składa się z 2 części bocznych 1, które są na zawiasach u góry łączą się z trzecią częścią poziomą 2. Części boczne składają się z okrągłych prętów o średnicy 14–16 mm. Poprzeczki wzmacniające są do nich przyspawane 3. (program egzaminu na uprawnienia)

Na dole przyspawane 4 poprzeczki z płaskowników z 5 tulejkami (wykonanymi z odcinków rur 16 mm, o długości 45 mm), na których znajduje się 6 zatyczka (12 mm, długość 115 mm), które można łatwo przesuwać w pionie. Opisane wcześniej ramy, załadowane cegłami, są układane jeden na drugim w ilości 6 sztuk.

Pojemnik zakłada się poprzez uniesienie nasadki, która po przejściu pojemnika przez ramę opada, zamykając całość. Można go zawiesić na hakach urządzeń podnoszących. Po zawieszeniu pojemnika w powietrzu ciężar dolnych warstw cegieł przenoszony jest na jego pionowe pręty przez poprzeczkę 4, a ciężar górnych warstw przenoszony jest przez poprzeczkę 3. Po dostarczeniu cegieł zaślepki są podnoszone, a pojemnik można łatwo zdemontować i wyjąć. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Pojemnik chwytakowy jest znacznym ulepszeniem w stosunku do poprzednio opisanego, ponieważ nie wymaga wypełnienia ramek i jest bardzo łatwy w montażu i demontażu, gdy ładunek zostanie dostarczony. Może to znacznie zmniejszyć liczbę pojemników potrzebnych do transportu.

Taczka do pojemników ramkowych

Kontenery można transportować w poziomie, a samochody i wagony można ładować i rozładowywać specjalnymi środkami.

Taczki z łożyskami kulkowymi na dwóch kołach. Taczkę transportujemy do pojemnika, zaczepiamy pazury uchwytowe taczki o pojemnik, odchylamy do standardowego położenia i przewozimy po torach z blachy czy desek, albo po prostu po jednolitym moście. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Taczka może być używana zarówno do pojemników chwytakowo-ramkowych, ale też paciorkowo-ramkowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com