fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

2020 rok i obowiązujące składki członkowskie oraz ubezpieczenia OC

Polska Izba Inżynierów Budownictwa wydała komunikat, w którym zamieściła informacje jak wysokie składki członkowskie, a także ubezpieczenie oc będą obowiązywać w roku 2020. Każda osoba z uprawnieniami budowlanymi, która chce zostać członkiem izby samorządu zawodowego w tym roku musi ponieść te opłaty. (program do uprawnień na komputer)

Tak więc wraz z dniem 1 stycznia inżynierowie budownictwa zapłacą 70zł za rok za obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Należy pamiętać, że przy płaceniu za to ubezpieczenie trzeba też uiścić opłatę za składkę na Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Bardzo ważne jest też aby uiścić opłatę za ubezpieczanie OC 15 dni przed terminem ważności poprzedniego. (program na uprawnienia w wersji android)

Jeśli chodzi o członkostwo w samorządzie zawodowymi kwoty są zależne od konkretnej izby. A więc by zostać członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa trzeba zapłacić jednorazowo 72zł na cały rok. Członkostwo do okręgowej izby inżynierów budownictwa kosztuje 348zł za rok. Aczkolwiek jest możliwość rozłożenia na raty po 174zł.(wybierz swój program na uprawnienia)

Podsumowując więc, aby móc sprawować samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w roku 2019 trzeba zapłacić 490zł. Co więcej, kwota ta była dokładnie taka sama w 2018r.

Składki, a działalność gospodarcza

Polska Izba Inżynierów Budownictwa podała bardzo ważną informację dla wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i są członkami izby samorządu zawodowego. Otóż mogą oni wliczyć składki członkowskie do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli zalogujemy się na strone Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa do członkowskiego portalu, znajdziemy tam wszystkie potrzebne informacje by dokonać płatności. A w czasopismach branżowych dołączane są blankiety za pomocą, których również można uiścić opłaty. Pamiętajmy, że nie możemy pracować w swoim zawodzie jeśli nie będziemy członkiem izby.(akta prawne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com