fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Korek podłogowy ciekawe wykończenie posadzek podłogowych

Korek podłogowy to bardzo ciekawy i pożądany materiał wykończeniowy, wykorzystywany do wykańczania podłóg, zwłaszcza w pokoju dziecięcym, czy w salonie. Co ciekawe korek ma właściwości, które podobne są do drewna. Pochłania nadmiar wilgoci, tłumi dźwięk i zatrzymuje ciepło. To wszystko jest bardzo pożądane w domu. Jest bardzo wytrzymały np. na spore obciążenia dobrze sprawdza się w kuchni zamiast płytek, jest bardzo elastyczny. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Korek możemy pokrywać z różnymi warstwami ochronnymi np. lakierem, farbą akrylową. Jest on materiałem wykończeniowym podatnym na różną obróbkę.

Pomieszczenia, gdzie wykorzystywany jest korek na podłodze warto impregnować woskiem. W miejscach gdzie jest narażony na wilgoć, trzeba wykładać powierzchnię korkiem lakierowanym. Warto zakupić korek z naniesionym już fabrycznie lakierem, ponieważ jest trwalszy  i odporniejszy na ścieranie. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Do wykładzin korkowych stosuje się lakiery akrylowe oraz winylowe. Przy czym trzeba pamiętać, że lakier winylowy, czyli w formie matowej jest trwalszy.

Różne rodzaje podłóg korkowych

Jeśli chodzi o różne rodzaje podłóg korkowych dzieli się je na płytki czy parkiety i panele korkowe. Panele te zabezpiecza się lakierem poliuretanowym. Kolejnym rodzajem są płytki i panele korkowe zabezpieczone powłoką winylową. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Następnym plusem tej powierzchni jest odporność na wilgoć. Odpowiednio zaimpregnowany korek stosuje się w łazienkach, w kuchni. Ponadto stosuje się w pomieszczeniach, gdzie niestety ale powierzchnie narażone są na działanie wody. Izolacja akustyczna to kolejny ważny element, który zapewnia okładzina z korka. Powierzchnie korkowe wykazują duże zdolności ocieplające w porównaniu do styropianu i wełny mineralnej, posiadają tak zwanej ciepło własne, korek jest ciepły w dotyku. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com