fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Znajomość przepisów na uprawnienia budowlane

Jesienią 2017 roku na stronie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa pojawił się aktualny wykaz aktów prawnych. Wynika z niego, że Izba zrezygnowała z podawania wymaganego na egzaminie stopnia znajomości przepisów niezbędnych do jego zaliczenia. (testy uprawnienia budowlane)

Porównajmy zatem zasady, które obowiązywał kiedyś, a teraz. Tak więc przed jesienią 2017 r. Izba udostępniała akta prawne wraz z dokładnym zaznaczeniem, które kwestie mają być przyswojone w zależności od wybranej specjalności uprawnień budowlanych. Bądźmy szczerzy takie opisy pozwalały kandydatom na bardziej zorganizowaną, a co za tym idzie bardziej efektywną naukę. Wiedzieli oni bowiem, na które informacje mogą przymknąć oko, a które muszą koniecznie zapamiętać. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Natomiast teraz powyższe ułatwienie zniknęło. Nieważne jaką specjalizację sobie wybierzemy, materiał, którego musimy się nauczyć będzie taki sam niezależnie od tego. Czas nauki zatem na pewno się wydłuży. Nie znajdziemy też pocieszenia w wyjaśnieniu różnicy pomiędzy „znajomością ogólną”, a „znajomością szczegółową”, ponieważ oficjalna definicja na stronie PIIB pozostawia tylko więcej domysłów. (więcej ciekawostek znajdziesz na naszym blogu)

Kandydaci i ich nowe wyzwania

Myślę , że każdy zgodzi się z tym, że taka zmiana w wykazie przepisów niesie za sobą spore utrudnienie. Materiał, który teraz kandydaci są zobowiązani sobie przyswoić jest zdecydowanie obszerniejszy. Co więcej , prawdopodobieństwo, że Polska Izba Inżynierów Budownictwa jakkolwiek odniesie się teraźniejszej sytuacji zaistnieje dopiero w czasie egzaminu.(uprawnienia budowlane) Niestety kolejną złą wiadomością jest to, że nie tylko zakres wymagań jest większy, ale też nie wszystkie ustawy czy rozporządzenia łącza się z każdą specjalizacją uprawnień budowlanych. Podsumowując, jesień 2017 r. przyniosła ciężkie, ciemne chmury nad niebem kandydatów w postaci długich godzin spędzonych na nauce i kilka zarwanych nocy. Każdy zdaje sobie sprawę jak ciężko jest nauczyć się tak ogromnej ilości przepisów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com