fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zmieniająca się świadomość związana z oszczędzaniem wody

Chcąc wpłynąć na oszczędzanie wody należy pogłębić świadomość ludzi związaną z postrzeganiem problemu związanego z kurczeniem się zasobów pitnej wody. Jest to kluczowa strategia, która stanowić będzie podstawę do wprowadzania kolejnych. Działaniem, które obejmuje tą strategie jest m.in. świadomość społeczeństwa o tym, żeby zakręcać baterie, gdy woda jaka z niej płynie nie jest nam potrzebna w danym momencie. Wzmocnienie działania tej strategii opiera się na ciekawym rozwiązaniu, jakie zostało zaprezentowane w Hiszpanii. Firma Defcon opiera się na w miarę prostym psychologicznym mechanizmie, które zapewne każdy z nas zna z osobistego doświadczenia. Obecne samochody prawie w większości posiadają w swoim wyposażeniu wskaźnik, który informuje o aktualnym zużywaniu się paliwa. Kiedy ta informacja jest widoczna, w takiej sytuacji większość z nas próbuje dostosować jazdę tak, aby zużycie paliwa było jak najmniejsze. Podobny mechanizm został zaproponowany w zużywaniu wody.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Zmieniająca się świadomość związana z oszczędzaniem wody
Zmieniająca się świadomość związana z oszczędzaniem wody

Wyświetlanie poziomu zużycia wody

W Hiszpanii firma Defcon wymyśliła, że zużycie wody będzie wyświetlać się na tafli lustra, jakie znajduje się w łazience. Za każdym razem, gdy bateria zostanie otwarta albo zwiększy się jej stopień otwarcia, cyferki związane z ilością zużywanej wody gwałtownie zmienią się w rzeczywistym czasie. Taki system ma różne możliwości związane z wyświetlaniem dodatkowych symboli i informacji. Przykładowo mogą to być umierające drzewa czy więdnące kwiatki Nasza świadomość w związku z tym pobudza się, kiedy nasz mózg otrzymuje taką informację. W konsekwencji wiele osób zakręci niepotrzebnie wypływającą wodę z baterii. Takie rozwiązania znajdują się na terenie hoteli w Hiszpanii.  (uprawnienia budowlane 2022)

Oszczędności w zużyciu wody

Patrząc na zawód projektanta sanitarnych instalacji można wyobrazić sobie, jak wiele wiedzy i gotowych rozwiązań na oszczędzanie wody mogą oni posiadać. Gospodarowanie wodą w instalacjach wewnętrznych zarówno w budynkach prywatnych, jak i tych o publicznej użyteczności nie jest prostym zadaniem, jednak nie jest to niemożliwe. Wszelkie pomysły inspirują niekiedy wiele osób do tego, aby samodzielnie rozpocząć oszczędzanie wody, nawet poprzez zwykłe zakręcenie kranu w czasie mycia zębów. W obecnych czasach bycia eko oszczędzanie jest modne, a przynosi ono dodatkowo wiele korzyści dla środowiska. Chcąc stosować skuteczne metody oszczędzania zużywanej wody pitnej w budynkach obserwuje się pojawianie strategii w postaci technicznych rozwiązań, bądź też produktów komercyjnych.  (program egzaminu na uprawnienia)  

Wyświetlacz na lustrze inspiracją do oszczędzania wody

Prostota rozwiązania zaproponowanego przez hiszpańską firmę Defcon dała w konsekwencji dużą skuteczność. (uprawnienia budowlane program)  Takie rozwiązanie można postawić na pierwszym miejscu w rankingu oszczędzania wody. Kiedy mielibyśmy możliwość zamontowania w swoich domach takiego wyświetlacza, z pewnością przeraziłby nas fakt, jak wiele wody jest marnowane. Jednak w konsekwencji wielu z nas zaczęłoby oszczędzać wodę, co było by niewymierną korzyścią zarówno dla środowiska, jak i przyniosłoby to oszczędności w rachunkach. Niestety wskaźniki ukryte w szafkach znajdujące się na schodowych klatkach nie przyniosą zamierzonych efektów, ponieważ nie widzimy „fizycznie” jak wiele wody się marnuje.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com