fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Materiały ochraniające

Klimat cały czas się zmienia i to niestety nie na lepsze. Musimy mieć na uwadze, że być może za naszego życia ta sytuacja nie ulegnie opanowaniu. Dlatego wiele firm i producentów budowlanych dostosowuje się do tego typu zmian. Na bieżąco branża budowlana reaguje na zmiany klimatu, stosując nowe technologie i dostosowując je do zbliżających się zmian. Sprawdźmy, co branża budowlana robi w tym kierunku i czy da się samodzielnie zabezpieczyć mieszkanie lub dom w jakikolwiek sposób.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Zmiany klimatu a budowa domu

Dom zabezpieczony przed nawałnicami

Wciąż niesłabnącym strachem napawają nas nawałnice.   (program egzaminu na uprawnienia)  Są to zdarzenia natury, na które jesteśmy skazani. Nie pozostaje nam w tym zakresie nic innego jak próba ochrony przed nimi, ponieważ walka z pewnością nie przyniesie skutku. Nie da się ukryć, że burze, trąby powietrzne, czy huragany niosą ze sobą katastrofalne skutki i zdarzenia, których z pewnością nie chcielibyśmy przeżyć. Nie da się ukryć, że obiektami najbardziej narażonymi na tego typu zjawiska są domy jednorodzinne, które najczęściej cierpią w tego typu sytuacjach. Porywisty wiatr, który towarzyszy nawałnicom potrafi nieść spustoszenie nie tylko wokół naszych domów, ale także w nim. Obecnie wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na dachy płaskie. Właściwie stało się to poniekąd pewnym trendem w ostatnim czasie. Przede wszystkim spowodowane jest to tym, że płaskie połacie dachowe są najlepiej zabezpieczone przed działaniem silnych podmuchów wiatru. Kiedyś rezygnowano z nich, ponieważ mieliśmy zimy zdecydowanie bardziej obfite w śnieg. Teraz nie stanowi to już dla nas aż tak dużego problemu, ponieważ często decydujemy się w celu zapobiegania takim sytuacjom budować domy o odpowiedniej konstrukcji. Mowa tu o tzw. konstrukcji kopertowej, która przede wszystkim świetnie sprawdza się w przypadku porywistych wiatrów. Nie da się ominąć kwestii orynnowania, które także narażone jest na nawałnice. Ze względu na ogromne ilości padającego deszczu wielu właścicieli mieszkań decyduje się na na rynny o zwiększonej przepustowości. Ulepsza się także ich montaż oraz znacznie częściej kupowane są rynny z bardziej ciężkich materiałów, np. rynny stalowe.  (uprawnienia budowlane 2022)

Idealne warunki

Co warte wskazania, w związku z klimatycznymi zmianami inwestorzy zwracają większą uwagę na stosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych. Przede wszystkim ze względu na fakt, że ich użycie zapewnia bezpieczeństwo w każdej porze roku. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej przegród zewnętrznych dom niewątpliwie będzie lepiej dogrzany w zimie, a zdecydowanie uchronimy go przed przegrzaniem latem. Co można wykorzystać do izolacji? Przede wszystkim styropian, ale także i wełnę mineralną. Największą popularnością cieszy się styropian grafitowy, którego zastosowanie ma znaczący wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku. Często stosowane są także pompy ciepła z rekuperatorem, ponieważ zapewnia ona odpowiedni mikroklimat w naszych domach. Ma ona za zadanie dogrzewać jego wnętrze zimą, przy jednoczesnym dostarczaniu odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Wskazuje się, że jej działanie latem zbliżone jest do klimatyzacji.  (segregator egzamin ustny uprawnienia) 

Zwiększona wilgotność powietrza

Zmieniający się klimat sprawił, że w Polsce możemy zaobserwować zwiększoną wilgotność powietrza. Mowa przede wszystkim o sezonie zimowym, ale także i wiosennym. Jeżeli więc duża wilgotność powietrza połączy się z wysoką temperaturą to stwarza się idealnie środowisko dla rozwoju grzybów i pleśni. Wszyscy wiemy, jak bardzo dla naszego zdrowia ta sytuacja jest niebezpieczna. W związku z tym inwestorzy coraz częściej inwestują materiały budowlane o zwiększonej odporności. Podobnie ma się sytuacja z budową więźby dachowej, która powinna być wykonana z odpowiedniej jakości materiałów. Przede wszystkim takie działania mają na celu zabezpieczenie więźby przed wilgocią.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com