fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zdobyte wykształcenie w kontekście uprawnień zawodowych

Uprawnienia budowlane można zdobyć po ukończeniu studiów na kierunkach podzielone na pokrewne i odpowiadające. Egzamin na uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalizacji, zakresie i rodzaju warunkuje kierunek studiów, ich stopień i praktyka zawodowa. Osoby, które decydują się na uprawnienia budowlane architektoniczne bez ograniczeń mogą wybrać tylko spośród dwóch kierunków – architektury i urbanistyki. Uprawnienia ograniczone można zdobyć po ukończeniu kierunku związanego z budownictwem.( egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Budownictwo, architektura, urbanistyki, inżynieria środowiska, gospodarka wolna itd odpowidajaą specjalności konstrukcyjno- budowlanej.

Jeśli chodzi o inżynierię mostową najlepszym kierunkiem będzie budownictwo. Dla specjalności drogowej – jakikolwiek kierunek budownictwa. Specjalność inżynieryjno-kolejowej określa kierunek budownictwa i transportu. Dla inżynierii kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym najlepszy kierunek to transport i elektrotechnika.(program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Wykształcenie a specjalność hydrotechniczna

Dla profesji hydrotechnicznej jest wiele odpowiednich kierunków, np. budownictwo hydrotechniczne, budownictwo, inżynieria środowiska i wodna gospodarka, meloracja.

Dla specjalności wyburzeniowej najlepsze będą kierunki związane z budownictwem, górnictwem, geologią i inżynierią wojskową.  Żadna z powyższych specjalności nie posiada kierunków pokrewnych i ważne jest zorientowanie się czy umożliwia uzyskanie konkretnych uprawnień budowanych. Ważny jest stopień studiów jaki ukończy kandydat. Dla uprawnień bez ograniczeń trzeba uzyskać mieć tytuł magistra inżyniera.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com