fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zdobyte wykształcenie w kontekście uprawnień zawodowych

Uprawnienia budowlane można zdobyć po ukończeniu studiów na kierunkach podzielone na pokrewne i odpowiadające. Egzamin na uprawnienia budowlane w odpowiedniej specjalizacji, zakresie i rodzaju warunkuje kierunek studiów, ich stopień i praktyka zawodowa. Osoby, które decydują się na uprawnienia budowlane architektoniczne bez ograniczeń mogą wybrać tylko spośród dwóch kierunków – architektury i urbanistyki. Uprawnienia ograniczone można zdobyć po ukończeniu kierunku związanego z budownictwem.( egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Budownictwo, architektura, urbanistyki, inżynieria środowiska, gospodarka wolna itd odpowidajaą specjalności konstrukcyjno- budowlanej.

Jeśli chodzi o inżynierię mostową najlepszym kierunkiem będzie budownictwo. Dla specjalności drogowej – jakikolwiek kierunek budownictwa. Specjalność inżynieryjno-kolejowej określa kierunek budownictwa i transportu. Dla inżynierii kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym najlepszy kierunek to transport i elektrotechnika.(program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Wykształcenie a specjalność hydrotechniczna

Dla profesji hydrotechnicznej jest wiele odpowiednich kierunków, np. budownictwo hydrotechniczne, budownictwo, inżynieria środowiska i wodna gospodarka, meloracja.

Dla specjalności wyburzeniowej najlepsze będą kierunki związane z budownictwem, górnictwem, geologią i inżynierią wojskową.  Żadna z powyższych specjalności nie posiada kierunków pokrewnych i ważne jest zorientowanie się czy umożliwia uzyskanie konkretnych uprawnień budowanych. Ważny jest stopień studiów jaki ukończy kandydat. Dla uprawnień bez ograniczeń trzeba uzyskać mieć tytuł magistra inżyniera.(program na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.