fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

System zdalnego spłukiwania pneumatycznego

System zdalnego spłukiwania za pomocą przycisku pneumatycznego działa bardzo lekko i prosto. Kiedy naciśniemy przycisk, sprężone powietrze uruchomi otwarcie zaworu spustowego. W dalszej kolejności uruchamiane jest powietrze, a zawór ponownie zamyka się. Jeśli chodzi o wężyk, który jest niezbędny w działaniu systemu zdalnego spłukiwania – ma on swoją określoną długość (program egzaminu na uprawnienia) . Dodatkowo długość ta oznacza zakres możliwego oddalenia. Od spłuczki (od osi toalety) maksymalny zakres, jaki możemy uzyskać w oddaleniu to 1,7 m.

Zdalny przycisk spłukujący - jak to działa?
Zdalny przycisk spłukujący – jak to działa?

Rewizja

W naszym tradycyjnym modelu spłukiwania przycisk oprócz swojego podstawowego zadania, jakim jest spłukiwanie, pełni jednocześnie funkcję rewizji serwisowej (segregator egzamin ustny uprawnienia). Oznacza to, że jest w pełni demontowalny i wygodnie jest się do niego dostać. W przypadku systemu zdalnego spłukiwania wymagają pozostawienia od góry bądź od frontu okna rewizyjnego. Cel? Dostęp do spłuczki. Taki otwór oczywiście może być zasłonięty poprzez płytkę lub zaślepkę. Na rynku dostępne są płytki natynkowe oraz takie, które są mniejsze – zlicowane, które można wypełnić własnym materiałem. Najważniejsza kwestia? Nie zapomnieć o tym, by pozostawić dostęp do spłuczki i na etapie prac wykończeniowych nie zamknąć do niej dostępu na stałe. (uprawnienia budowlane 2022)

Montaż

Kluczem w sprawie montażu jest pozostawienie rewizji serwisowej. Jednak nie można także zapomnieć o gnieździe, które należy przygotować pod spłukujący przycisk. Należy także wyciąć lub wykuć bruzdę, w której będzie umieszczony przewód pneumatyczny. Przewód połączy z kolei przycisk ze spłuczką. Jeśli mowa o gnieździe, które jest niezbędne – wierci się je za pomocą otwornicy 74 mm. (akty prawne uprawnienia budowlane) Jaka wysokość? Najczęściej planowana jest w obrębie wysokości ok. 75 cm nad podłogą. Jest to poziom, na jakim mamy tradycyjny przycisk, pozwalający na swobodne poziome poprowadzenie linii bruzdy. Należy pamiętać, że to założenia ogólne, które będą nam potrzebne na początku montażu i są one niezbędne do początkowych prac montażowych. Każdy przycisk ma swoją indywidualną instrukcję montażu i to nią należy się kierować. Czy system zdalnego spłukiwania ma jakieś wady? Owszem. Musimy pogodzić się z ograniczoną funkcjonalnością (uprawnienia budowlane program). Oznacza to, że w systemie zdalnego spłukiwania nie będziemy mieć możliwości zainstalowania podświetlenia oraz nie ma opcji zamontowania oczyszczacza powietrza w toalecie.

Modele przycisków

Na rynku dostępnych jest kilka modeli przycisków spłukujących. Do najczęściej wybieranych należą przyciski okrągłe oraz o kształcie geometrycznym. Przyciski mogą być wykonane ze szkła bądź stali nierdzewnej, która niwelować będzie odciski palców. Oczywiście te przyciski, tak jak i tradycyjne, mają możliwość spłukiwania dwudzielnego, czyli możliwości regulacji wody spłukującej. Strumień może być mniejszy lub większy. Ilość wody spłukującej? Przyjmuje się, że powinna to być ilość od 6 l/ 3 l. Istnieje także możliwość redukcji do 4l/ 2l.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com