fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zdalna obsługa toalety

Zdalna obsługa toalety to zupełna nowość w naszej łazience. Nie chodzi tylko o aranżację wnętrza, choć to naprawdę spory atut, jednak najważniejsza jest wygoda i komfort (program egzaminu na uprawnienia) . Tradycyjne rozwiązanie i norma dla nas, jako użytkowników toalet to przede wszystkim wyobrażenie o traktowaniu przycisku spłukującego jako elementu integralnego razem z miską i spłuczką. Przycisk jest wówczas umieszczony nad miską ustępową. Jak się okazuje, nie jest to absolutna konieczność. Choć nie jest to powszechne w dzisiejszych czasach, z pewnością jednak będzie to kwestia czasu. Można obsadzić przycisk spłukujący poza obrysem stelaża, przykładowo na bocznej ścianie. (uprawnienia budowlane 2022) Co nam to daje? Z pewnością daje nam większe możliwości odnośnie aranżacji w łazience pod względem projektowym. Oczywiście wszystko zależy od możliwości wnętrza. Przede wszystkim zamontowanie takiego przycisku nie oznacza, że musimy od razu za wszelką cenę z niego korzystać. Jest to z pewnością bardzo innowacyjne rozwiązanie. Dla wielu osób przycisk połączony ze spłuczką jest bardziej optymalny w wykorzystaniu.(segregator egzamin ustny uprawnienia) Jakie więc mogą wystąpić sytuacje, w których przycisk montowany osobno jest lepszy niż tradycyjny?

Szczególne sytuacje


– zabudowa z niższym stelażem – spłuczka Omega, którą jest zabudowa z niższym stelażem pod WC, idealnie pasuje do toalety, która jest montowana pod skosem poddasza bądź pod zabudową łazienkową. Taka kompaktowa wysokość niewątpliwie wiąże się z niżej przygotowanym miejscem na przycisk spłukujący. Są one niższe niż klasyczne i mają od 75 cm do 100 cm. Jaki jest rezultat? Przede wszystkim przy otwarciu deski sedesowej przysłaniamy przycisk spłukujący, co utrudnia jego obsługę i psuje estetykę wnętrza. Wydaje się to drobiazgiem, jednak jest to drobiazg bardzo uciążliwy, nawet jeśli nie korzystamy z toalety, a np. tylko ją sprzątamy i otwieramy deskę. Ma to miejsce również przy wykonywanych czynnościach porannych. Ten problem jest eliminowany w przypadku zamontowania przycisku spłukującego z boku; (akty prawne uprawnienia budowlane)
– ułatwienie dla dzieci i osób niepełnosprawnych ruchowo – dla każdego z nas umiejscowienie przycisku jest obojętne. Jednak dla dzieci korzystających z toalety bądź osób niepełnosprawnych ruchowo może być to trudne, a w takim przypadku, stanie się rozwiązaniem znacznie łatwiejszym;
– względy aranżacyjne – bywa już często, że zamontowany przycisk w sposób tradycyjny nam się nie podoba. Dlatego nowoczesne umiejscowienie pozwala na inne zaprojektowanie jego usytuowania.

Zdalnie sterujący przycisk spłukujący
Zdalnie sterujący przycisk spłukujący

Jak to działa?

Zdalne spłukiwanie wymaga przycisku pneumatycznego. Jest to taki przycisk, w którym otwarcie zaworu spustowego wywołane jest niczym innym jak sprężonym powietrzem, które jest przekazywane z płytki spustowej na zawór (uprawnienia budowlane program). Do przekazania jakiegokolwiek impulsu potrzebny jest podwójny wężyk pneumatyczny. Podłącza się go do podnośnika hydraulicznego, który jest zamontowany w spłuczce. To polecane rozwiązanie, które stanowi dla nas ogromną wygodę.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com