fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Gdzie można utworzyć zbiornik retencyjny?

Zabudowa jednorodzinna oznacza wiele różnych możliwości. Same domy jednorodzinne to inwestycje prowadzone najczęściej przez jednego inwestora. Taki rodzaj zabudowy oznacza, że na ogrodzonej posesji można utworzyć zbiornik retencyjny. Oczywiście wybudowanie zbiornika retencyjnego na prywatnej posesji oznacza wcześniejsze zdobycie odpowiednich pozwoleń, jednak możliwości, które potem uzyskamy są tego warte. (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Zbiornik retencyjny – czym jest?

Zbiornik retencyjny jest sztucznym zbiornikiem wodnym, takim jak na przykład jezioro, staw czy basen rekreacyjny. Z powodu ponownego wykorzystywania wody zawartej w tym zbiorniku, jest ona bardzo często oczyszczana. W dzisiejszych czasach produkuje się zbiorniki retencyjne wykonane z betonu. Odznaczają się one odpowiednim wyposażeniem. Wśród zbiorników retencyjnych wyróżniamy te suche, przepływowe, wyrównawcze i przeciwpożarowe. Każdy z tych typów w znacznym stopniu chroni dany teren przed powodzią. (program na uprawnienia architektoniczne)

Zbiornik retencyjny i jego funkcje

Zbiorniki umożliwiają retencjonowanie wody i jej oczyszczanie. Dzięki specyficznej budowie zbiornik retencyjny daje możliwość całkowitego wykorzystania wody deszczowej. Wody są oczywiście oczyszczane a później wykorzystywane w gospodarstwie domowym, gospodarce lub przemyśle. Taka inwestycja oznacza również kontrolę odbioru wód oraz niskie koszty związane z gospodarowaniem gospodarką wodną. Ponadto dostajemy też możliwość zagospodarowania terenu do celów gospodarczych i rekreacyjnych. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Dlaczego potrzebuję pozwoleń i wyliczeń?

Zbiorniki retencjonujące wodę mają wiele zalet, jednak ich budowa wiąże się z dużym zaburzeniem naturalnej gospodarki wodnej danego rejonu. Taka jest przyczyna konieczności zdobycia wielu konkretnych pozwoleń i odpowiednich wyliczeń. Budowa zbiorników tego typu wywołuje krytykę, zwłaszcza wśród ekologów, którzy często organizują protesty przeciwko takim inwestycjom. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze są one słuszne. Zbiorniki są w niektórych przypadkach niezwykle potrzebne i pomagają nie tylko przy zabudowie domów jednorodzinnych, ale i przy zakładach przemysłowych. (materiały do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.