fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Żużlobeton

Jest to delikatny beton o masie całkowitej 1640 – 1780 kg/m3. W jego skład wchodzą żużel granulowany z domieszką wapna hydratyzowanego i popiołów lotnych i cement portlandzki 250. Kruszywo warto dokładnie wymieszać, pierw na sucho w betoniarce z domieszką popiołów lotnych, potem dolać połowę wody, dodać cement i wodę do potrzebnej ilości, mieszać warto przez trzy minuty. Umieszcza się ją później wśród listew kierunkowych i usuwa watą. Rzędu ocieplającego nie poleca się wibrować. Dbanie o taką mieszankę nie różni się niczym od dbania o beton normalny. (uprawnienia budowlane kontakt)

Zastosowanie żużlobetonu
Zastosowanie żużlobetonu

Zastosowanie

Żużlobeton na kruszywie granulowanym wielkopiecowym wykorzystywany jest do robienia murów konstrukcji niewysokich, bez pięter czy jako rząd ocieplający stropy. Właściwie zestawione i dobrze używane domieszki chemiczne zmieniają strukturę betonów, dając im odpowiednie właściwości. Poza domieszkami, wytwórnie naszego kraju przywożą też tworzywa chemiczne używane do dbania czy płaszczyznowego utwardzania betonów. (uprawnienia budowlane 2021)

Klutanit

Klutanit to bezzapachowy proszek w kolorze brązowym. Bywa nieskomplikowanie rozpuszczalny w wodzie jaka posiada cukru od 2 do 3 i masie odpowiedniej blisko 2.1 G/cm3. Nie jest on trujący dla ludzi, za to jest palny. Można by stopień jego palności porównać do drewna. (uprawnienia budowlane program)

Kiedy dodamy go do nowo zrobionej mieszanki betonowej sprawi on powiększenie jej luźności i będzie łatwiej urabialna. Przez to da się nie dawać tak dużo wody zarobowej jak zwykle, co dalej sprawi, że można dodać mniej cementu o 8-10 bez większych zmian w rezultacie solidności betonu. Dzięki temu zaoszczędzimy cement. Domieszka Klutanitu potrafi sprawić, że beton będzie wykazywał większy skurcz, co dodatkowo wydłuży wiązanie i koroduje stal. Używa się go do mieszanki betonowej w liczbie 0.10-0.15 co masy wykorzystanego cementu. Będzie ona bardziej skuteczna, gdy skorzystamy z cementu hutniczego czy portlandzkiego. Nie poleca się używania Klutanitu do betonów jakie zostały zrobione na cemencie glinowym. Klutanit da się używać do betonu razem z dodatkiem chlorku wapniowego. Reszta preparatów może zostać dodawana po wcześniejszym przeprowadzeniu testów w laboratorium. Składniki mieszanki betonowej z domieszką Klutanitu sprawdza się w laboratorium. Klutanit warto umieścić w mieszance jedynie jako roztwór wodny. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Do beczki jaka ma pojemność 125 litrów wody trzeba dodać 10.5 kilograma Klutanitu. Miesza się to aż w pełni się połączy, dzięki temu dostajemy ośmioprocentowy roztwór Klutanitu.

Dozowanie Klutanitu

Podaną nam liczbę roztworu Klutanitu warto połączyć w betoniarce z wodą zarobową, a potem po kolei dodawać resztę elementów. Warto skupić się na ilości dokładanych składników, bo za duża liczba Klutanitu nie polepszy, a pogorszy solidność betonu. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Klutanit trzeba składować w nieprzepuszczalnym opakowaniu w miejscach suchych i wietrznych, maksymalnie do pół roku. Klutan nie różni się od Klutanitu patrząc na napowietrzanie czy uplastycznianie, posiada za to o wiele większą liczbę cukru, co nie zawsze jest plusem. Roztwór wodny Klutanu robi się tak samo jak Klutanitu, pamiętając że jego masa odpowiednia to 1.65 G/cm. (program egzaminu na uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com