fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Zastosowanie kamieni we wnętrzach

Kamień we wnętrzach przybliża do natury i do ekologicznego podejścia do życia. Idealnie sprawdza się w salonach, głównie na ścianach. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się marmur, który pięknie prezentuje się w takich ważnych miejscach. Będzie idealnym tłem dla telewizora. Kolejnym kamieniem naturalnym jest granit, który wykorzystywany jest do wykańczania np. kominków. Charakteryzuje się szczególną odpornością i trwałością na czynniki mechaniczne, tak więc będzie idealny dla tego typu elementów w domu. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Zastosowanie kamieni we wnętrzach
Zastosowanie kamieni we wnętrzach

Kamień w kuchni i łazience

Kamień sprawdzi się w kuchni i łazience, ponieważ jest szczególnie trwały i odporny np. na wilgoć.

Polecane są okładziny z kamieni spiekanych, ponieważ posiadają one minimalną nasiąkliwość. Kamień naturalny wykorzystywany jest również do płyty na podłogi w kuchniach i łazienkach.

Na rynku dostępnych jest wiele odcieni kolorów kamienia, od jasnych- białych po brąz i czerń.Można również pokusić się o jedwabiste powierzchnię, bądź też fakturę spiekanego kamienia, czy szczotkowanej powierzchni. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Powierzchnia kamiennej wykładziny może równie dobrze wyglądać jeśli będzie szlifowana, polerowana, czy satynowo gładka lub też szorstka i nierówna. Mamy wiele możliwości wyboru i dopasujemy odpowiednią fakturę do naszych potrzeb. (testy uprawnienia architektoniczne)

Charakterystyka poszczególnych kamieni

Marmur nie chłonie wody, jest bardzo elegancki, niestety wchodzi w reakcję z kwasami i detergentami.Piaskowiec jest kamieniem ciepłym, jest ścieralny, bardzo dobrze spełnia swoją rolę jako okładzina ścienna.

Granit jest bardzo twardy, nie  mają na niego wpływu detergenty, kwasy czy woda.Kamienne okładziny można zakupić w różnorodnych fakturach oraz kolorach. Dzięki temu można je dopasować do różnorodnych wnętrz i stworzyć ciekawe kompozycje. Pasują do stylu klasycznego jak również nowoczesnego. Praktycznym rodzajem kamienia jest granit, który możemy zastosować prawie wszędzie. Pozostałe rodzaje kamieni trzeba impregnować, by zapewnić odpowiedni jego wygląd i trwałość. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com